Aktualności
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022- fotorelacja Drukuj

ZakonczenieRokuSzkolnego

 

Więcej…
 
Podsumowanie konkursów- fotorelacja Drukuj

20220628 193757

Więcej…
 
Bezpieczeństwo podczas wakacji Drukuj

received 742146413691872   received 792033192171451

Przed wakacjami naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, aby przypomnieć wszystkim uczniom zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją (kliknij słoneczko), abyśmy wszyscy cali i zdrowi spotkali się we wrześniu!

Może być zdjęciem w zbliżeniu przedstawiającym stokrotka afrykańska

 
Życzenia Drukuj

wakacje

Drodzy uczniowie!

Zasłużyliście na wspaniały wakacyjny odpoczynek.

Wykorzystajcie jak najlepiej letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek.

Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie, zdrowo i bezpiecznie.

 
Koniec roku szkolnego, dowozy Drukuj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r.

9:00 - MSZA ŚWIĘTA

Po Mszy apel z okazji zakończenia ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 

Dowozy do szkoły 24.06.2022 r.

7:40 Osiekowo

7:52 Gardyny

8:25 Ostrowite

8:30 Saminek

8:38 Samin

 
Uwaga! Warsztaty Drukuj

Uwaga- warsztaty ikonopisarskie i pouringowe na początku wakacji!

 Zajęcia odbędą się 7 i 8 lipca w godzinach 9.00-12.00. Zapisy przyjmuje p. Katarzyna Gorzelak. Na drzwiach do galeryjki "Na uboczu" wisi lista, na którą również można się wpisać.

W dniu 7.07.- warsztaty pisania ikon, a w dniu 8.07.- warsztaty pouringowe (tu – proszę ubrać się tak, aby nie było szkoda… poplamionych ubrań…, fartuszki z galerii mogą nie wystarczyć…)

Warsztaty prowadzi Katarzyna Gorzelak

 
Puchar Wójta Gminy Dąbrówno Drukuj

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kacper Kaczorek, Gabriel Geka, Antoni Brański, Dariusz Śliżewski, Krystian Brudzyński, Karol Widźgowski, Tomasz Kacprzycki, Jakub Stryjek, Gabriel Głodek i Antoni Zakrzewski wywalczyła 20 czerwca 2022r. PIERWSZE MIEJSCE    w Mistrzostwach Gminy Dąbrówno w Piłce Nożnej Chłopców Rocznik 2009 i młodsi o Puchar Wójta Gminy Dąbrówno. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Marwałdzie, a trzecie Publiczna Szkoła Podstawowa w Elgnowie. Medale zawodnikom wręczyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie Pani Małgorzata Malimon, a puchar Wójt Gminy Dąbrówno Pan Piotr Zwaliński.

a1

 

Więcej…
 
„Mała Piłkarska Kadra Czeka 2022” Drukuj

Z 1

PIŁKA NOŻNA

Drużyna naszej szkoły brała udział 19 czerwca 2022r. w Wojewódzkim Turnieju Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka 2022”, w którym na boiskach w Wikielcu zajęła 5 miejsce. W reprezentacji szkoły zagrali:

Gabriel Geka,

Kacper Kaczorek,

Dariusz Śliżewski,

Karol Widźgowski,

Antoni Brański,

Dominik Czarnacki,

Tomasz Kacprzycki,

Jakub Stryjek,

Krystian Brudzyński.

Z4

Z3

 
Promujemy zdrowe jedzenie Drukuj

Uczniowie z klasy 5 w ramach szkolnego programów Promocji Zdrowia, Trzymaj formę oraz lekcji techniki pod okiem nauczyciela sami przygotowali wyśmienite i zdrowe posiłki (sałatki owocowe oraz tortille). Wcześniej rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania, o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty. Pracowali zgodnie w swoich grupach, przestrzegając zasad dobrej współpracy, zwracając szczególną uwagę na higienę przygotowywania posiłków i bezpieczeństwo podczas wykonywania zadań. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Wszystkie potrawy nie tylko były kolorowe, smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin :) 

20220611 161507

Więcej…
 
Mistrzostwa Gminy Dąbrówno w Piłce Nożnej Chłopców klas VII - VIII o Puchar Wójta Gminy Dąbrówno Drukuj

zdjęcie 5a

W dniu 10 czerwca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy Dąbrówno w Piłce Nożnej Chłopców klas VII - VIII o Puchar Wójta Gminy Dąbrówno. Pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrównie, drugie Publiczna Szkoła Podstawowa w Marwałdzie, a trzecie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie. Dekoracji medalowej dokonali Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie Pani Małgorzata Malimon oraz Wójt Gminy Dąbrówno Pan Piotr Zwaliński. Najlepsza drużyna otrzymała również puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dąbrówno.

Więcej…
 
Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Olsztynie na warsztatach w naszej galerii Drukuj

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Olsztynie

na warsztatach w naszej galerii

W dniach 02-03.06.2022 r. w naszej szkolnej galeryjce „Na Uboczu” odbywały się warsztaty ikonograficzne. Uczestniczyli w nich Uczniowie z ósmej klasy Katolickiej Szkoły im. Świętej Rodziny w Olsztynie pod opieką pani Anny Szybanow. To Ci sami, których koncert muzyki słyszeliśmy niedawno w parafialnym kościele w Dąbrównie. Nasza współpraca nabiera rumieńców, bo postanowiliśmy dzielić się tym, co potrafimy dobrze robić. My piszemy ikony i cieszymy się, że ktoś też chce poznać sens zapisywania symboli na drewnianej desce.

Pisanie ikon to dość trudna sztuka, ale Uczniowie z Olsztyna poradzili sobie bardzo dobrze. W nieco przyspieszonym tempie poznawali metodologię pisania ikon. Na 14 deskach szybko pojawiły się podlinniki (wzorzec ikony- patrona), następnie staranna „kreska” umbry palonej. Dalej z linii cieni wyłaniało się „światło”, czyli walory koloru szat malowanej postaci. Blik to biała kreska- światełko -dokończyło dzieła. Najszybciej powstawały nimby i kolory tła, a nieco trudniej było przebrnąć przez kolejne etapy malowania twarzy. Uczniowie z dużą starannością i uwagą słuchali wszystkich wskazówek p. Katarzyny Gorzelak i Agnieszki Gurzyńskiej, które prowadziły warsztat.

Udało się zapisać symbolami na desce to, co w każdym z nas jest najcenniejsze- serce - na dłoni zmierzające do drugiego człowieka; spokój, cierpliwość, wyciszenie, refleksję i wzajemną pomoc - których tak nam potrzeba.

Uczestnicy ikon nie żegnają się z nami. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się spotkają. Tymczasem życzymy im słusznych decyzji w wyborze średnich szkół, rozwijania pasji i dążenia do doskonałości; zapisywania na deskach swych śladów tak, by ktoś je właściwie odczytał.

Katarzyna Gorzelak i Agnieszka Gurzyńska

Resized received 535811808196807

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 22