Aktualności
Bal karnawałowy Drukuj

Bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 i dzieci oddziału przedszkolnego

W piątkowe przedpołudnie – 19 stycznia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 oraz 5 i 6 - latków z oddziału przedszkolnego.

Piękna dekoracja, cudowne stroje, dobra muzyka i mieniące się światła lampek sprawiły, iż wszystkim udzielił się karnawałowy nastrój. Na parkiecie podczas pląsów było bardzo kolorowo, dzieci wesoło się bawiły, a uśmiech nie znikał z ich twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W każdej klasie na uczniów czekały słodkie przekąski. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali: królowa Maja Oman z klasy 1 i król Dionizy Wójcicki z klasy 2. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a także przyniósł wiele radości.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa się udała – serdecznie dziękujemy!

bal2

Więcej…
 
Rekrutacja 2024-2025 Drukuj

WNIOSEK O PRZYJĘCIE UCZNIA DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO/ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PSP W DĄBRÓWNIE

....................................................................................................................................................................

WNIOSEK O PRZYJĘCIE UCZNIA DO KLASY 1 PSP W DĄBRÓWNIE

.....................................................................................................................................................................

OŚWIADCZENIE WOLI RODZICA

 
Zarządzenie Wójta i terminy postępowania rekrutacyjnego do punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych, klasy I na rok szkolny 2024/2025 Drukuj

Rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych i klasy I odbywa się zgodnie z terminami podanymi w zarządzeniu Wójta Gminy Dąbrówno. Wnioski mogą rodzice pobrać ze strony www szkoły lub z sekretariatu szkolnego p. ul. Ostródzkiej 12. Przypomina się, że oświadczenie woli składa się po rekrutacji, kiedy rodzic otrzyma informację o przyjęciu jego dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy I.  

zarządzeniezał 1zał 2

 

 
Bezpieczny internet - ulotka dla rodziców. Drukuj

 

Drogi Rodzicu,

             Żyjemy w świecie, gdzie internet stał się nieodłączną częścią naszego życia i życia naszych dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka w sieci, chcielibyśmy podzielić się z Tobą kilkoma ważnymi wskazówkami:

 1. Rozumienie zagrożeń:Bądź świadomy, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na Twoje dziecko w internecie, takie jak cyberprzemoc, phishing (oszustwo stosowane przez internetowych przestępców w celu uzyskania cennych informacji, takich jak: loginy i hasła, numery kart kredytowych, numer PESEL), czy dostęp do nieodpowiednich treści.
 2. Otwarta komunikacja:Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach online. Twórz atmosferę zaufania, aby Twoje dziecko czuło się bezpiecznie, dzieląc się z Tobą swoimi obawami.
 3. Zasady korzystania z internetu:Ustal z dzieckiem jasne i konsekwentne zasady dotyczące czasu spędzanego online, rodzajów dostępnych treści i aktywności.
 4. Nadzór nad aktywnością online:Monitoruj strony i aplikacje, z których korzysta Twoje dziecko, oraz jego interakcje w mediach społecznościowych.
 5. Edukacja na temat bezpieczeństwa w sieci:Regularnie informuj dziecko o bezpiecznych praktykach online, w tym o tworzeniu silnych haseł i ochronie prywatności.
 6. Narzędzia kontroli rodzicielskiej:Zapoznaj się z narzędziami i aplikacjami, które pomagają ograniczać dostęp do nieodpowiednich treści i monitorować aktywność online (np. Qustodio, Norton Family, Kaspersky Safe Kids, Family Keeper, Bark ).
 7. Rozpoznawanie niebezpiecznych sytuacji:Naucz dziecko, jak rozpoznawać i reagować na podejrzane lub niebezpieczne sytuacje w internecie.
 8. Zdrowy balans:Zachęcaj do równowagi między życiem online a offline, promuj aktywności poza ekranem.
 9. Reagowanie na problemy:Wiedz, jak postępować w przypadku wykrycia cyberprzemocy, kontaktu z niebezpiecznymi osobami, czy innych problemów związanych z bezpieczeństwem online.
 10. Budowanie świadomości cyfrowej:Wspieraj dziecko w rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia wobec informacji znalezionych w internecie oraz w odpowiedzialnym udziale w cyfrowym świecie.

W przypadku wystąpienia problemów związanych z bezpieczeństwem online, takich jak cyberprzemoc czy kontakt z niebezpiecznymi osobami:

 1. Zachowaj Spokój: Twoja reakcja jest kluczowa. Zachowanie spokoju pomoże Ci lepiej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie działania.
 2. Rozmowa z Dzieckiem:Otwarta i spokojna rozmowa jest pierwszym krokiem. Daj dziecku poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Wysłuchaj, co ma do powiedzenia, nie oceniając i nie wywierając presji.
 3. Zbieranie Dowodów: Jeśli doświadczenie Twojego dziecka obejmuje cyberprzemoc lub nieodpowiednie wiadomości, zachęć dziecko do zapisania lub zrobienia zrzutów ekranu tych interakcji.
 4. Zgłaszanie Incydentu:W przypadku cyberprzemocy lub innych nielegalnych działań, rozważ zgłoszenie sprawy odpowiednim organom, jak policja lub inne instytucje zajmujące się bezpieczeństwem w internecie.
 5. Kontakt ze Szkołą:Jeśli problemy dotyczą innych uczniów, ważne jest również poinformowanie szkoły, aby mogła podjąć odpowiednie kroki i wesprzeć Twoje dziecko.
 6. Wsparcie Psychologiczne:W zależności od ciężkości sytuacji, pomoc psychologa lub doradcy może być niezbędna. Dbaj o emocjonalne zdrowie swojego dziecka.
 7. Edukacja i Prewencja:Wykorzystaj tę sytuację jako okazję do edukacji. Naucz dziecko, jak bezpiecznie korzystać z internetu, rozpoznawać zagrożenia i unikać niebezpiecznych interakcji.
 8. Zmiana Ustawień Prywatności:Upewnij się, że profile mediów społecznościowych i konta online Twojego dziecka są zabezpieczone odpowiednimi ustawieniami prywatności.
 9. Monitorowanie Aktywności Online:Zwiększ nadzór nad tym, co Twoje dziecko robi w internecie, ale pamiętaj, aby robić to z szacunkiem do jego prywatności.
 10. Współpraca z Innymi Rodzicami:Warto też rozmawiać z innymi rodzicami, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami, wspierając się nawzajem w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieciom online.

Pamiętaj, że Twoje wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia Twojego dziecka w świecie cyfrowym.

 
Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Drukuj


18 stycznia 2024r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

  klas IV - VI i VII - VIII.

W zawodach wzięło udział 30 uczniów:

kl. IV - Kruszewska Anna, Szczotka Julia, Liszewski Filip, Gąsiorowski Dominik

kl. Va - Szydlik Anna, Kowalski Oskar, Paczkowski Adam, Geka Norbert

kl. Vb - Jadczak Jan

Kl. VI - Kwiatkowska Oliwia, Sadowska Julia, Iljasiuk Maja, Wrońska Zuzanna, Strużyńska Nikola, Rachuba Wiktoria, Gabinecki Paweł, Widźgowski Karol, Zakrzewski Antoni

kl. VII - Mackiewicz Maja,Szpejna Natasza, Fafińska Amelia, Ruczyński Wojciech, Głodek Gabriel, Ostrowski Filip, Groszewski Alan, Gorzelak Dawid

kl. VIII - Brudzyński Krystian, Brudzyński Kacper, Brański Antoni, Konarzewski Krystian

WYNIKI:

kL. IV - VI dziewczęta

I miejsce - Oliwia Kwiatkowska     

II miejsce - Julia Sadowska

III miejsce - Maja Iljasiuk

kl. IV - VI chłopcy

I miejsce - Karol Widźgowski

II miejsce - Adam Paczkowski

III miejsce - Filip Liszewski

tenis15

WYNIKI:

kl. VII - VIII dziewczęta

I miejsce - Natasza Szpejna

II miejsce - Maja Mackiewicz

III miejsce - Amelia Fafińska

kl. VII - VIII chłopcy

I miejsce - Gabriel Głodek

II miejsce - Kacper Brudzyński

III miejsce - Wojciech Ruczyński

tenis1

Pamiątkowe medale wręczyła Wicedyrektor Szkoły Pani Katarzyna Gorzelak.

Organizatorem i sponsorem nagród był Samorząd Uczniowski.

 Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Występ uczniów z koła teatralnego Drukuj

Występ uczniów z koła teatralnego

Dnia 16.01.2024r. uczniowie z koła teatralnego z klasy 2 pod opieką pani Doroty Zalewskiej przedstawili inscenizację pt. ,,Kłopoty Burka z podwórka”. Z tej okazji zaprosili panią dyrektor PSP w Dąbrównie Małgorzatę Malimon, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz wychowawcami: panią Martą Sadowską i Małgorzatą Bielską, bibliotekarkę panią Violettę Mossakowską, rodziców oraz panie z obsługi szkoły. Występ wszystkim bardzo się podobał. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy za obecność.

wyst1

Więcej…
 
Występ Cyrku Szok - fotorelacja Drukuj

cyrk1

Więcej…
 
Bezpieczny internet Drukuj

Ankieta nt „Bezpieczeństwo

w internecie !!!”

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

 

W dniu 09.01.24 r. postanowiliśmy, że w każdej klasie zostaną przeprowadzane zajęcia o tematyce ”Bezpieczny internet”.

Uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w wypełnianiu ankiet na temat korzystania

z internetu. Wyniki nie są takie, jakich spodziewalibyśmy się i jakich życzylibyśmy sobie. Zmuszają do refleksji i wyciągania wniosków.

Niemniej-GRATULACJE dla kl. 4, bo ona jako jedyna odpowiedziała na 5 pytań bezbłędnie !

 

Oto, jak wyglądają wyniki ogólne:

Pyt. ✓   /     -

1) 81     O

2)79       9

3)×         ×

4)61     20

5)66     15

6)63   18

7)71   10

8)×     ×

9)58   23

10)52     29

11)57   24

12)59   22

13)×     ×

(W ankietach wzięło udział 81 uczniów klas IV-VIII)

ankieta 700

             Wyniki opracował Brajan Dylewski, przeprowadził warsztaty w kolejnych klasach – to przedstawiciel rady Samorządu Uczniowskiego- za jego wkład pracy w prowadzenie akcji wszyscy uczniowie składają podziękowania. Czas na warsztaty w klasach młodszych, które także poprowadzi nasz kolega- Brajan.

bezpieczny internet 1

Więcej…
 
Materiały dla ósmoklasistów! Drukuj

Drodzy ósmoklasiści,

czas szybko biegnie i sporymi krokami zbliża się Wasz pierwszy poważny egzamin. Aby stres nieco zminimalizować, bardzo proszę zapoznajcie się z tymi materiałami. Pozwolą zrozumieć sytuację egzaminu, stresu i spięcia przed nim. Ponadto jednak wskażą, jak poradzić sobie, aby egzamin przebiegł łagodnie i spokojnie, bo przecież potraficie pokazać najlepiej jak umiecie to, czego się właśnie uczycie.

Wspieramy Was wszyscy i trzymamy kciuki, aby wynik był ponad 70…- doskonale wiecie, co on oznacza, prawda? Powodzenia i wiary w siebie!

                                                                       Katarzyna Gorzelak- wicedyrektor szkoły

 

https://oke.lomza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1973&Itemid=150

 
Informacja - dożywianie Drukuj

OD STYCZNIA 2024r. DZIENNA STAWKA ZA JEDEN OBIAD SZKOLNY JEDNODANIOWY TO 9zł.

W STYCZNIU 2024R. OPŁATA ZA OBIADY WYNOSI 126zł.

Wpłaty do 10 każdego miesiąca na miejscu w kuchni lub na konto bankowe firmy.

FIRMA ELEKTRON Grzegorz Karpiński

14-120 Dąbrówno

Nr.konta : 80102035830000360201549211

TEL.KONTAKTOWY 504050812

 

 
Świąteczne życzenia Drukuj

Animowane kartki życzeniami bożonarodzeniowymi

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 38