Aktualności
HALLOWEEN Drukuj

Halloween w wydaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

w Dąbrównie. 

 
NAUKA GRY NA GITARZE Drukuj

W ofercie zajęć dodatkowych naszej szkoły znaleźć można również takie, które rozwijają zainteresowania muzyczne. W każdy wtorek na 7 godz. lekcyjnej Pani Anna Martyniak-Stańczak uczy chętne dzieci podstaw gry na gitarze, pianinie oraz bębnach. 

 
Światełko pamięci Drukuj

 

Znalezione obrazy dla zapytania światełko pamięci

W związku z zbliżającym się świętem zmarłych koło wolontariuszy wraz      z samorządem szkolnym przypomniała całej społeczności szkolnej o corocznej akcji ŚWIATEŁKO PAMIĘCI. Podczas odwiedzin grobów naszych bliskich udajmy się na opuszczone groby, zapalmy symboliczną świeczkę, aby z powagą i dumą uczcić ich pamięć.

Dziękujemy

 
Zajecia dodatkowe- szachy Drukuj

 

 

alt

OGŁOSZENIE!!!

          W naszej szkole w br. szkolnym 2019/2020 będą odbywały się zajęcia dodatkowe dla uczniów, którzy chcą nauczyć się gry w szachy.  Zajęcia prowadzone będą raz                       w tygodniu ( w piątki ) na 5 godz. lekcyjnej w świetlicy szkolnej, ul. Ostródzka 12.

                                                     Zapraszam !

                                                            Halina Zienkiewicz

                                                                   Zapisy u pani Haliny Zienkiewicz

 
Zebranie z rodzicami Drukuj

          29 października  2019 roku (wtorek) o godzinie 16:30

                   odbędzie się zebranie z rodzicami. 

 
DENTOBUS Drukuj

 

 

18 października uczniowie PSP w Dąbrównie mieli okazję skorzystania z usług mobilnego gabinetu stomatologicznego.

W pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus dociera z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Jego zadaniem jest przede wszystkim edukacja - dzieci są uczone, jak prawidłowo powinny dbać o swoje zęby. 

 
WARSZTATY MALARSKIE I PISANIE IKON Drukuj

,,Ikona pisana na podobraziu drewnianym jest jedną z form sztuki sakralnej, przedstawiającą rzeczywistość Królestwa Bożego stającego się na Ziemi. Obok malarstwa naściennego, fresku i płaskorzeźby, wizerunek na desce od wczesnych wieków chrześcijaństwa służył wierzącym najpierw do upamiętniania wydarzeń, przez które dokonało się zbawienie człowieka od śmierci wiecznej, a potem jako element kultu, czyli czci Boga, rozpalający miłość i pobudzający do modlitwy. Zarówno te okazałe ikony umieszczane w świątyniach jak i te mniejsze, przechowywane w domach oraz te zabierane w podróże.

Symbolika wizerunku jak i proces jego tworzenia ma swoje znaczenie dla wyrażenia istoty Tego, którego przedstawia lub na którego wskazuje. Trzeba zatem pamiętać, że oprócz rzemieślniczego czy artystycznego wymiaru, sporządzanie ikony ma swoje odniesienia duchowe, które bazuje na właściwym technologicznie zastosowaniu warsztatu. Jego podstawą jest z kolei zachowywanie tradycyjnych metod i dobrze dobrane materiały... "

(źródło: www.drogaikony.org.pl

         W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w zajęciach pisania ikon i warsztatach malarskich pod opieką: Katarzyny Gorzelak, Agnieszki Gurzyńskiej i Agnieszki Przybylskiej.

 

         Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po lekcjach obowiązkowych lub w czasie wspólnie uzgodnionym z nauczycielem prowadzącym.

 

         W roli uczestnika warsztatów mile widziani są również rodzice. 

 
UROCZYSTOŚĆ DLA SENIORÓW Drukuj

           Dnia 16 października w naszej szkole odbyło się spotkanie emerytowanych pracowników oświaty z całej gminy. Przybyli na nie zaproszeni goście i dyrektorzy szkół. Gospodarzem była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrównie Pani Małgorzata Malimon, która złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy II przygotowany przez Panią Barbarę Waszczyszyn i Panią Danutę Albrycht-Samek. Spotkanie zakończyło się współnym obiadem i śpiewaniem pieśni.

 
KONFERENCJA Drukuj

       W ubiegły czwartek w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie odbyła się konferencja dla szkół, które ubiegają się o certyfikat ,,Szkoły Promującej Zdrowie". Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pierwsza część spotkania odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz grę na instrumentach. Po części oficjalnej Pani Dyrektor zaprosiła zgromadzonych na poczęstunek i dyskusję do świetlicy szkolnej. Oto kilka zdjęć z tego szczególnego wydarzenia.  

                                                                                                      

 
siatkówka Drukuj

 Podobny obraz

Święto Edukacji Narodowej było okazją do zorganizowania turnieju siatkarskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie:

Antonina Poteć,

Agata Ruczyńska,

Wiktoria Piórkowska,

Lena Kłosowska,

Jakub Gąsiorowski,

Dawid Wilamowski,

Szymon Szpejna.

 

 
Hubertus Arena 2019 Drukuj

Fotorelacja z piątkowej wycieczki klas ósmych na targi myśliwskie Hubertus Arena Ostróda 2019.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 13