Aktualności
Projekt Fundacji WWF „Przyjaciele Pandy” Drukuj

  panda

        Nasza szkoła, bierze udział w projekcie ekologicznym „Przyjaciele Pandy". Bardzo dziękujemy lokalnym sponsorom dzięki, którym mamy możliwość skorzystania z tego wartościowego projektu:

„Pranie Extrakcyjne" Piotr Grzegrzółka, „Pensjonat Zacisze" Marcin Mówiński, Firma Handlowo- Usługowa „EmKaMa" Marcel Bestvater, Firma Handlowo- Usługowa Adrian Głodek.

       Tematyka projektu jest dedykowana uczniom, nauczania początkowego. W naszej placówce, w projekcie weźmie udział klasa II. Dla uczniów został wybrany jeden z trzech dostępnych działów, a mianowicie dział pt. „Las".

        Dzieci podczas zajęć będą miały okazję, zgłębić wiedzę na temat ekologii. Poznają zwierzęta żyjące w polskich lasach. Nauczą się rozpoznawać gatunki roślin.  To fantastyczny sposób przekazania wiedzy przyrodniczej uczniom naszej placówki.

Karolina Grzegrzółka

 
Ferie zimowe Drukuj

        

FERE

 

Dnia 21 stycznia 2019 roku uczniowie szkół z terenu naszego województwa

ostatni dzień przyjdą do szkoły na lekcje.

Naukę rozpoczną ponownie 04 lutego 2019 roku.

 

W czasie ferii na terenie naszej szkoły zorganizowane zostanie półzimowsko.

Chętnych uczniów zapraszamy na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach

od 9.00 do 13.00.

          Pamiętajmy, aby w czasie ferii wszyscy odpoczywali bezpiecznie i wrócili do szkoły

wypoczęci i zrelaksowani.

 

Zanim w śnieżnym puchu zawiruje świat,
przyjmij uwag kilka i tych kilka rad.
By radość, uśmiech i wszelkie szaleństwa,
nie skończyły się bólem ani łzami
z braku bezpieczeństwa.

 

 

1282914873 1

 

 zimowe012

 Na sankach i nartach zjeżdżaj tylko na górkach położonych z daleka od jezdni.

Nie przywiązuj sanek do jadącego samochodu.

Na łyżwach jeździj tylko na specjalnie przygotowanym lodowisku.

Nie rzucaj w kolegów twardymi śnieżkami, jedynie do celu.

Nie rób ślizgawek na chodnikach, nie służą one do tego.

Wychodząc na dwór, zawsze ubieraj się odpowiednio do pogody.

Nie spędzaj wolnego czasu przed telewizorem lub komputerem, korzystaj z wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

 Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami Komendy Głównej Policji: Bezpieczna zabawa na lodzie.

 

 Życzymy wszystkim śnieżnych, miłych i wesołych ferii zimowych!

Dużo odpoczywajcie, bawcie się na śniegu, a nie przed komputerem,

nabierajcie siły na drugą część roku szkolnego

i zawsze pamiętajcie o BEZPIECZEŃSTWIE!

balwanki

 

 

 
Kondolencje Drukuj

wlad

 
Prezenty dla najmłodszych ucznów Drukuj

      Dnia 08 stycznia 2019 dzieci z klas 0a, 0b, 0c spotkała bardzo miła niespodzianka. Do naszej szkoły zawitał Artur Poganiacz- pastor kościoła ewangelicko-metodystycznego wraz z panią dyrektor, Małgorzatą Malimon oraz wójtem naszej gminy Panem Piotrem Zwalińskim.

     Dzięki wizycie dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji religii. Pastor opowiedział, czym zajmuje się na co dzień, nawiązał przy tym  do wydarzeń z Pisma Świętego. Każde dziecko zostało obdarowane. Stało się to możliwe dzięki  gwiazdkowej niespodziance, tzw. Operation Christmas Child zainicjowanej przez organizację Samaritans Purse z USA. Na twarzach uczniów pojawiły się serdeczne uśmiechy.

 Karolina Grzegrzółka

 
Podsumowanie akcji Wigilia dla zwierzaka Drukuj

  

   wiglia

     Wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie podsumowali akcję, która trwała w okresie przedświątecznym.
     Polegała na zbieraniu karmy dla zwierząt dla miejscowego przytuliska dla bezdomnych zwierząt.
Każda klasa otrzymała wcześniej przygotowany karton na zbieranie karmy.
     Dnia 22 grudnia wolontariusze wraz z opiekunką zbierali pieniądze do przygotowanych puszek. W tej akcji uczestniczyli: Magda Podolak, Martyna Rogowska, Dominika Kwaśnica, Julia Czarnacka, Zosia Wiśniewska, Łukasz Maciołek, Mateusz Brzostek, Olaf Magiera, Mateusz Reszka.
   Dnia 03 stycznia nastąpiło podsumowanie akcji „Wigilia dla zwierzaka". Zebrano 104 kilogramy karmy i 260 złotych do puszek!  Kwotę tę wpłacono na konto Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt.
     Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną wrażliwość i umiejętność dostrzegania problemu porzuconych zwierząt.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa uczniów klasy IIIa gimnazjalnej, którzy bardzo zaanagażowali się w akcję pomocy zwierzętom potrzebującym i zebrali 41 kg karmy!

Wolontariusze szkolni wraz z opiekunem Barbarą Chmielewską

 
Informacja o dożywianiu uczniów Drukuj

    W dniach od 02 do 04 stycznia 2019 roku w PSP w Dąbrównie nie będzie funkcjonowało dożywianie uczniów. Z obiadów będzie można korzystać ponownie od 07 stycznia 2019 roku.

 
Sprawozdanie z akcji "Razem na Święta" Drukuj

    Młodszy Samorząd Szkolny pod opieką pani Anny Grzędy - Borkowskiej włączył się w ogólnopolską akcję ,,Razem na Święta".

    W ramach akcji w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie zostały podjęte następujące działania:

 - zorganizowano zbiórkę pieniędzy na upominki świąteczne dla osób samotnych. Zebrano łącznie 266,06zł. W akcję włączyły się klasy I (37,15 zł), II (19 zł), III (40,50 zł), IV B (50 zł), VA (83,09 zł), VB (31 zł) i VII B (5,32 zł),

- uczniowie klasy VA z panią Anną Grzędą - Borkowską dokonali zakupu upominków i słodyczy za kwotę 171, 46 zł oraz przygotowali 9 paczek świątecznych. Za resztę pieniędzy (94,60 zł) - zostaną przygotowane paczki dla osób samotnych na Święta Wielkanocne;

- uczniowie z klas IVB i VI z panią Anną Grzędą - Borkowską obdarowali osoby samotne z gminy Dąbrówno paczkami świątecznymi;

- zorganizowano zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. W akcję włączyły się klasy 0B, 0 C, I, II, III, IV A, IV B. Pokarm przekazano pani, która dokarmia bezpańskie koty w Dąbrównie (około 10 kg), pani z Samina, która opiekuje się dużą liczbą piesków i kotów (około 20 kg) oraz 114 kg dla piesków z przytuliska, które znajduje się na terenie gminy Dąbrówno.

Anna Grzęda - Borkowska

 
Podziękowanie Drukuj

      W dniach od 01 listopada do 20 grudnia 2018r PSP w Dąbrównie uczestniczyła w Ogólnopolskiej Zbiórce Publicznej na budowę Hospicjum organizowaną przez Fundację „Z Serca Dla Serca" pod nazwą: „Zbudujmy Dzieciom Dom".
      Zbiórkę w obu budynkach naszej szkoły oraz przy kościołach okolicznych parafii prowadzili wolontariusze w składzie: Julia Czarnacka, Idalia Gorzelak, Kinga Kaczorek, Dominika Kwaśnica, Klaudia Skoroch, Zosia Wiśniewska, Łukasz Maciołek i Mateusz Reszka. Dzięki między innymi akcji pieczenia gofrów, w którą szczególnie zaangażowani byli: Wiktoria Bąk, Wiktoria Konarzewska i Jakub Przybylski oraz ofiarności Dobrych ludzi udało się zebrać kwotę: 1370,10zł.
     W imieniu Organizatora Zbiórki wszystkim darczyńcom, oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli tę szlachetną akcję składam serdeczne podziękowania.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Rafał Zych

 
Jasełka 2018 Drukuj

 

      Tegoroczna Wigilia w naszej szkole była wyjątkowa, ponieważ dostarczyła wszystkim ogromnych wzruszeń. Przybyli na nią goście: wójt gminy Dąbrówno Pan Piotr Zwaliński, wicewójt Pani Dorota Szczurowska, radny powiatowy, Pan Andrzej Waszczyszyn, radni gminy Dąbrówno- Pan Grzegorz Ampulski i Pan Paweł Karbowski, dyrektor GCKB w Dąbrównie Pan Daniel Drobisz, sołtys Dąbrówna Pani Lucyna Rucińska oraz rodzice i dziadkowie uczniów.   
       Pani dyrektor Małgorzata Malimon przywitała wszystkich i zaprosiła do wspólnego kolędowania.
       Głównym punktem uroczystości były jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez Panią Barbarę Waszczyszyn. Podziwialiśmy grę aktorów, którzy wcielili się w postacie bohaterów przedstawienia. Motywy teatralne przeplatały się z   kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez uczniów naszej szkoły. Wyjątkowa scenografia nawiązywała do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
       Po wystąpieniu uczniów dyrektor szkoły podziękowała osobom zaangażowanym w przygotowanie jasełek: Pani Barbarze Waszczyszyn, Pani Barbarze Kieszczyńskiej, dyrektorowi GCKB w Dąbrównie Panu Danielowi Drobiszowi oraz pracownikom szkoły.
        Na zakończenie spotkania wigilijnego pani dyrektor zaintonowała wspólne śpiewanie kolęd i na koniec złożyła świąteczne życzenia wszystkim.
        Po przedstawieniu odbyło się podsumowanie konkursów związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, konkursu na kartkę świąteczną oraz akcji wolontariackich organizowanych na terenie naszej szkoły.

Barbara Kieszczyńska, Violetta Mossakowska

Film- jasełka 2018

 
Życzenia świąteczne Drukuj

zyczeniapg

 
Konkurs na kartkę świąteczną Drukuj

        W grudniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną. Konkurs organizowany był przez Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie.
Nasi uczniowie przygotowali piękne kartki, lecz niestety żadna nie zwyciężyła w konkursie ogólnopolskim.
Chcąc jednak podziękować uczniom za ich udział w konkursie i poświęcony czas na przygotowanie kartek postanowiliśmy nagrodzić ich drobnym upominkiem. Wszystko to dzięki naszym sponsorom.
Dziękujemy serdecznie:
* Pani Joannie Kaźmierskiej
* Pranie Extrakcyjne Piotr Grzegrzółka
* Firma Handlowo-Usługowa EmKaMa Marcel Bestvater figurydoszopki.pl.

Dziękujemy serdecznie następującym osobom za przygotowanie pięknych kartek:
- Oddział przedszkolny 0a 5latki wraz z wychowawcą
- Odział przedszkolny 0b wraz z wychowawcą
- Oddział przedszkolny 0c wraz z wychowawcą
- Klasa I – Karol Widźgowski
- Klasa II - Alan Groszewski, Alan Mackiewicz, Amelia Fafińska
- Klasa III- Mikołaj Amenda, Alan Dziewulski, Krystian Konarzewski, Paula Eichler
- Klasa IVa – Kamil Sobociński, Natalia Zawieska, Wiktor Żuralski, Sebastian Kaczorek, Krystian Paw, Julia Junker, Kinga Reszka, Dorota Leman, Szczawiński Radosław
- Klasa IVb- Igor Kościński
- Klasa IIIa gimnazjum- Magdalena Jaroszewska

Katarzyna Bestvater

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8