Aktualności
Święto szkoły Drukuj

       W dniu 13 maja 2022 roku nasza szkoła obchodziła swoje święto. Była to okazja, żeby po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, spotkać się i wspólnie z całą społecznością szkolną cieszyć się z jubileuszu.
       Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Następnie wydelegowani uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą nadanie imienia naszej szkole i pod dębem poświęconym majorowi Stanisławowi Czubińskiemu. Potem uczniowie klasy 6 pod opieką Pani Barbary Kieszczyńskiej zaprezentowali inscenizację poświęconą patronowi szkoły, pięciolatki z Panią Danutą Albrycht- Samek układ taneczny, a grupa kochających śpiew uczniów pod kierownictwem Pani Anny Martyniak- Stańczak piosenkę.
       Święto szkoły uświetnił koncert pieśni sakralnych w wykonaniu 80-osobowego chóru z Katolickiej Szkoły im. Świętej Rodziny w Olsztynie pod batutą Pani Anny Szybanow. Dziękujemy księdzu Wojciechowi Turskiemu za udostępnienie świątyni. Cudowna oprawa muzyczna, chóralny śpiew, świetna akustyka i wystrój kościoła, sprawiły że koncert był naprawdę niezwykłym wydarzeniem. To pierwszy taki koncert, w którym nasi uczniowie mogli uczestniczyć. Dziękujemy za ten wspaniały prezent dla nas wszystkich. Wspaniale jest oglądać młodych ludzi, którzy mają swoją pasję, którzy się rozwijają i lubią, to co robią.
       Warto nadmienić, że uczniowie w/w. szkoły w Olsztynie gościli już w naszej galerii szkolnej. W okresie od 01 czerwca do 30 czerwca pod kierunkiem Pani Katarzyny Gorzelak będą pisać swoje pierwsze ikony.

20220517 204526

20220517 204601

 
Wycieczka edukacyjna Drukuj

        W dniu 26 kwietnia 2022 roku uczniowie z klas IV- VII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Trasa nie była odległa, ale wyjazd obfitował w liczne atrakcje.
Pierwszym punktem wyprawy był pobyt w Wiosce Garncarskiej w Kamionce koło Nidzicy. Podzieleni na trzy grupy uczestnicy brali udział w atrakcjach dostępnych w tym miejscu. Znalazły się wśród nich: gra terenowa „Poszukiwanie skarbu" w rajskim ogrodzie, warsztaty lepienia z gliny oraz zwiedzanie miejsca. Szczególnie gra przypadła uczniom do gustu. Na koniec pobytu miała miejsce projekcja filmu przyrodniczego w kinie 3D.
         Po pobycie w Kamionce, uczestnicy przejechali do Nidzicy, która gościła aktorów z Teatru Katolickiego w Krakowie. Podczas spektaklu widzowie odbyli podróż w czasie, dzięki której przypomnieli sobie najważniejsze legendy polskie. To był niezwykły spektakl dostosowany do możliwości współczesnego odbiorcy.
         Ten dzień dzieci uważają za szczególnie udany.

20220517 203943

20220517 203637

1

20220517 203734

 
Koncert Drukuj

koncert

 
Narodowe Święto Konstytucji Drukuj
3 maja- Narodowe Święto Konstytucji
Konstytucja 3 maja a właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 roku regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Autorami Konstytucji 3 maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Nie obeszło się bez przeszkód podczas obrad w trakcie których uchwalono Konstytucję. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego wielu posłów, pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii) , sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej. Okazja nadarzyła się 3 Maja 1791 roku, wówczas wielu przeciwników konstytucji nie powróciło jeszcze z Wielkanocnego urlopu. Po siedmiogodzinnych obradach Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Twórcy Konstytucji 3 Maja określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”.

żródło: https://www.polskatradycja.pl/historia-polski/wydarzenia/konstytucja-3-maja.html

4fcd04cb1a388d6164c4ece83c3722d3

 
Dzień Flagi- 2 MAJA Drukuj

Dzien-Flagi1-1-1200x565

 
Święto Pracy - 1 MAJA Drukuj

indeks

1 Maja- Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

popularnie zwany Świętem Pracy.

Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku - Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów. Tak uroczyste obchody praktycznie zanikły po upadku PRL. Po 1989 roku 1 maja organizowane są nadal manifestacje partii lewicowych, niekiedy dochodzi do starć demonstrantów z członkami organizacjami reprezentujących skrajną prawicę. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.
 
 
Dzień Ziemi - fotorelacja Drukuj

received 534939221327376

444pg

666

 
Międzynarodowy Dzień Ziemi - Earth Day Drukuj

Dzień Ziemi 2020 - kiedy jest i na czym polega? [DATA, CIEKAWOSTKI] | Radio  ZET

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia.

Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła te datę jako

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony będzie pod hasłem:

“Inwestujmy w naszą planetę”

i ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli.

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r.

przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.

Celami tego święta są:

- promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie,

- budowanie wspólnej odpowiedzialności,

- uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.

To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie.

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi

i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

Dzień Ziemi 2022 – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

 
Dzień Ziemi Drukuj

spr1.jpg

 

1.jpg

 

 
Życzenia Drukuj

wielk

 
Świąteczne stroiki w wykonaniu naszych uczniów Drukuj

20220412 202012a 20220412 202102a

20220412 202125

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 22