Aktualności
Podziękowanie Drukuj

podziękowanie strona

 
Bożonarodzeniowy Turniej Piłki Halowej 2018 Drukuj

       Dnia 19 grudnia 2018r chłopcy z klas: VI, VII"a", VII"b", VIII, III"a", i III"b", rozegrali turniej piłki halowej. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Kapitanowie każdej z drużyn byli rozstawieni, a następnie do nich dolosowano pozostałych zawodników. Turniej rozegrano na zasadzie "każdy z każdym". Najlepsza okazała się ekipa Mateusza Brzostka w składzie której, obok kapitana, wystąpili jeszcze: Irek Kwiatkowski, Czarek Cieślak, Adrian Duczek i Oskar Piątek.
                                                                                                                                                                   
Rafał Zych

 
Nowe technologie w szkole Drukuj

     Nowe technologie w szkole to nieunikniony krok w rozwój edukacji. Od dziś nasze dzieci również mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Na ścianach szkoły zawisły dwa monitory interaktywne: jeden w budynku przy ul. Powstańców i drugi  w budynku przy ulicy Ostródzkiej. Dzieci zachwycone są możliwościami, jakie daje im nowa "tablica".

     Badania naukowe przeprowadzone w Wielkiej Brytanii w 2007 roku wykazały, iż używanie tablic interaktywnych wpływa na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Dziękujemy naszej Dyrekcji za pomoc w pozyskaniu tablic.

Katarzyna Bestvater

 
Zapraszamy na zebranie rodziców Drukuj

zebranie rodzicow

W dniu 18 grudnia 2018 roku o godzinie 16.30  zapraszamy na zebranie rodziców.

 
Akcja "Razem na Święta" Drukuj

razem-naswieta

Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu przyłączają się do ogólnopolskiej akcję ,,Razem na Święta".
W ramach akcji w naszej szkole zostaną podjęte następujące działania:
- przygotowanie upominków świątecznych i obdarowanie nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących - pieniądze na ten cel proszę wpłacać do 14 grudnia 2018 roku do p. Anny Grzędy - Borkowskiej,
- zorganizowanie zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt
„Wigilia dla zwierzaka".
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki Waszej pomocy może stać się on jeszcze piękniejszy i radośniejszy.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wezmą udział w przedświątecznym wolontariacie.

 
Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Drukuj

    Marysia Brzozowska była pomysłodawczynią mikołajkowego turnieju „szczypiorniaka" klas piątych i szóstych. W turnieju 14 grudnia spotkały się cztery drużyny: „Sasanki", „Niezapominajki", „Kaczeńce" i „Stokrotki". Zwyciężył zespół „Niezapominajek" w składzie: Oliwia Amenda, Magdalena Jakubowska, Zuzanna Wolska, Lena Kłosowska Agata Ruczyńska, Zuzanna Sobczyk i Joanna Krauzewicz.

Marek Cieślak

 
Kolejny koncert zespołu fletowego Drukuj

    We wtorek 11. 12. 2018 r. odbył się kolejny koncert zespołu fletowego. Tym razem fleciści zagrali dla przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Dąbrównie. Najmłodsi słuchacze byli bardzo zainteresowani koncertem. Maluchy poznały instrument muzyczny- flet, zobaczyły nuty utworu, poznały klucz wiolinowy, wysłuchały różnych melodii. Bardzo chętnie opowiadały o muzyce, swoich wyobrażeniach i wrażeniach.

Małgorzata Bielska

 
Czytanie na dywanie Drukuj

 

Czytanie-na-dywanie-logo

Szkolne koło wolontariackie zorganizowało akcję czytania bajek dla najmłodszych dzieci Szkoły Podstawowej oraz punktu przedszkolnego.

Pierwsze spotkanie odbylo się 28 listopada 2018 roku i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Ideą  spotkań jest nie tylko zainteresowanie i zaproszenie do częstego obcowanie z ksiąźką, lecz równieź poznanie najciekawszych bajek, rozwijanie swojej fantazji.

Myślą nadrzędną wolontariuszy jest przekazanie najmłodszej dzieciom z naszej szkoły rozumienia potrzeb innych.

Wolontariusze naszej szkoły chętnie spotykają się z najmłodszymi koleźankami i kolegami. Pragną poprzez swoję postawę zaszczepić w nich ideę

bezinteresownego  pomagania.

Spotkania będą miały charakter cykliczny. Odbywać się będą  dwa razy w miesiącu.

Z pozdrowieniami wolontariusze szkolni wraz z opiekunem

 
Wyprzedaż garażowa Drukuj

garazNauczyciele PSP w Dąbrównie planują w nowym roku 2019 organizację kolejnej już piątej wyprzedaży garażowej.

Być może w posiadaniu Państwa są rzeczy, sprzęty dobrej jakości,  których już nie używacie,

a które zamiast zalegać na dnie szafy,  mogłyby zyskać nowe życie.

Dzięki temu będziecie mieli Państwo możliwość wsparcia finansowego naszej szkoły.

Bardzo prosimy o dostarczanie w/w. przedmiotów do biblioteki w GCKB w Dąbrównie.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 
Mikołajki szkolne Drukuj

       06 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana uczniowie przemieszczali się po korytarzach w pięknych mikołajkowych czapkach, oczekując na niecodziennego gościa.

Mikołaj przybył do sali gimnastycznej w towarzystwie śnieżynek i elfów, w które wcielili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Po krótkiej rozmowie z dziećmi i wysłuchaniu mikołajkowych piosenek nasz gość przystąpił do swojego zadania, obdarował wszystkich miłymi upominkami, które były przyjmowane z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

           Na zakończenie spotkania, pani Dyrektor Małgorzata Malimon podziękowała Radzie Rodziców za przygotowanie prezentów mikołajkowych. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Przewodniczącej Rady Pani Karolinie Tyskiej .

Dziękujemy Serdecznie sponsorom- pomocnikom Mikołaja:

Państwu Magdalenie i Jarosławowi Karskim, Małgorzacie i Wojciechowi Suwałom, Ewie i Marcinowi Mówińskim, Władysławie i Jerzemu Żuralskim, Marcie i Marcinowi Sosnowskim, Pawłowi Kaczorkowi, Zofii i Grzegorzowi Karpińskim, Joannie i Piotrowi Karpińskim, Annie i Tomaszowi Mackiewiczom, Tomaszowi Olszewskiemu.

                                                  Violetta Mossakowska  

  

 
Turniej mikołajkowy Drukuj

         Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych uczestniczyli 07 grudnia w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej.
O składzie poszczególnych drużyn zdecydowało losowanie. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Jedynek” przed „Piątkami”, trzecie – „Trójki”, czwarte – „Dwójki”, a piąte - „Czwórki”.
          W składzie zwycięskiego zespołu wystąpili: Szymon Męziński, Gabriel Geka, Jakub Stryjek, Dominik Duczek i Tomasz Kacprzycki. Gratulujemy! 

Marek Cieślak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8