Aktualności
Informacja o zmianie w planie lekcji Drukuj

Zmiana planu lekcjyjnego w PSP w Dąbrównie nastąpi od  dnia 05 lutego 2019 roku.


W poniedziałek wychowawcy klas poinformują uczniów o zmianach.

 

W dniu 04 lutego 2019 roku lekcje będą się odbywały według planu lekcji obowiązującego

w I semestrze.

 
Atrakcyjny dzień przed feriami zimowymi Drukuj

      Ostatni dzień przed feriami zimowymi w naszej szkole obfitował w różnego rodzaju atrakcje.
      Dzieci z klas od 0 do IV bawiły wyśmienicie się podczas zorganizowanej zabawy karnawałowej. Moc atrakcji zapewnił wodzirej zaproszony do naszej szkoły przez Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Karolinę Tyskę. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Profesjonalnie poprowadzona zabawa, sprawiła że nawet dzieci najmniej odważne ruszyły ochoczo na parkiet i świetnie się bawiły.
    Natomiast uczniowie starsi mieli do wyboru turniej piłki siatkowej, turniej piłkarzyków i maraton filmowy. Każdy tego dnia znalazł coś dla siebie.
Pasjonaci rozgrywek sportowych spotkali się w sali gimnastycznej.
    Biorący udział w turnieju piłkarzyków zostali rozlosowani na dwuosobowe drużyny. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, w którym przegrani odpadali, a wygrani przechodzili do kolejnej rundy. W sumie do rywalizacji zgłosiły się 22 osoby. Pierwsze miejsce zajęli: Natalia Trzcińska i Dominik Brudzyński, drugie Natalia Mączewska i Szymon Męziński, a miejsce trzecie Dawid Wilamowski i Dominik Dobrosielski.
   W hali sportowej odbył się turniej piłki siatkowej. Do siedmiu rozstawionych kapitanów drużyn dolosowano po sześciu zawodników (dziewcząt i chłopców). Drużyny podzielone na dwie grupy. Gra odbywała się na zasadzie „każdy z każdym". Zwycięzcy grup grali o miejsce pierwsze, drużyny z drugich miejsc walczyły o miejsce trzecie. Ogółem zgłoszonych do tych rozgrywek zostało 49 osób. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Wysocka, Jakub Liberacki, Klaudiusz Bojarski i Oskar Piątek, którzy mecz o finał wygrali grając w czwórkę! Drugie miejsce wywalczyli: Julia Czarnacka, Wiktoria Hardej, Kinga Waszczuk, Sebastian Hnida, Mateusz Trzeciak, Kacper Stanisławski i Dawid Strużyński. Miejsce trzecie zajęli: Katarzyna Sudaj, Wiktoria Konarzewska, Adam Kurowski, Bartłomiej Kuźmicki, Mateusz Reszka, Wojciech Pruchniewski i Jędrzej Stańczak.

Samorząd Uczniowski
z opiekunem Rafałem Zychem

 
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach Ob i 0c Drukuj

       Dnia 16 stycznia 2019 roku w oddziałąch przedszkolnych: 0b i 0c, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą bardzo licznie przybyli zaproszeni Goście.

        Wnuczki oraz wnukowie z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem wystąpili przed swoimi ukochanymi Babciami i Dziadkami , prezentując przedstawienie w formie teleturnieju. Dziadkowie przyglądali się występom dzieci z dumą, radością , a niekiedy łezką w oku.

         Po programie maluchy wręczyły Babciom i Dziadkom  własnoręcznie wykonane prezenty- kalendarze i kwiaty , które zacni Seniorzy podziwiali,  pijąc herbatę i jedząc pyszne ciasta. O poczęstunek dla Szanownych Gości zadbali wspaniali i niezawodni Rodzice.

         Serdecznie dziękujemy Rodzicom z klas  0 b i 0 c za zorganizowanie i przygotowanie poczęstunku na uroczystość.

Małgorzata Bielska

 
Święto Babci i Dziadka w grupie pięciolatków Drukuj

             Dnia 17 stycznia 2019 r. o godz. 9.00 w oddziale przedszkolnym 0 „a” pięciolatki odbyła się uroczystość z okazji święta Babć i Dziadków.

Licznie przybyli babcie i dziadkowie mieli okazje zobaczyć i podziwiać występy swoich kochanych wnuków, którzy recytowali, śpiewali, tańczyli. Na twarzach wielu obecnych pojawiły się łzy wzruszenia. Babcie i dziadkowie otrzymali piękne laurki i pomarańczkę z goździkowym serduszkiem. Wszystko samodzielnie wykonane przez dzieci.

Po występach na gości czekał słodki poczęstunek. Za pyszne ciasta i pomoc dziękuję wspaniałym rodzicom licznie przybyłym na naszą uroczystość.

Hanna Gawerska

A to kilka ujęć z występu dzielnych pięciolatków:

 

 

 
Dzień Babci i Dzień Dziadka Drukuj

dzien babci i dziadka 002 zyczenia  vector

 
Zebranie rodziców Drukuj

zebranie rodzicow

 

W dniu 17 stycznia 2019 roku o godzinie 16.30 zapraszamy na zebranie rodziców podczas którego podsumowane zostanie I półrocze roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie rozpocznie się w sali gimnastycznej PSP w Dąbrównie.

 
Projekt Fundacji WWF „Przyjaciele Pandy” Drukuj

  panda

        Nasza szkoła, bierze udział w projekcie ekologicznym „Przyjaciele Pandy". Bardzo dziękujemy lokalnym sponsorom dzięki, którym mamy możliwość skorzystania z tego wartościowego projektu:

„Pranie Extrakcyjne" Piotr Grzegrzółka, „Pensjonat Zacisze" Marcin Mówiński, Firma Handlowo- Usługowa „EmKaMa" Marcel Bestvater, Firma Handlowo- Usługowa Adrian Głodek.

       Tematyka projektu jest dedykowana uczniom, nauczania początkowego. W naszej placówce, w projekcie weźmie udział klasa II. Dla uczniów został wybrany jeden z trzech dostępnych działów, a mianowicie dział pt. „Las".

        Dzieci podczas zajęć będą miały okazję, zgłębić wiedzę na temat ekologii. Poznają zwierzęta żyjące w polskich lasach. Nauczą się rozpoznawać gatunki roślin.  To fantastyczny sposób przekazania wiedzy przyrodniczej uczniom naszej placówki.

Karolina Grzegrzółka

 
Ferie zimowe Drukuj

        

FERE

 

Dnia 21 stycznia 2019 roku uczniowie szkół z terenu naszego województwa

ostatni dzień przyjdą do szkoły na lekcje.

Naukę rozpoczną ponownie 04 lutego 2019 roku.

 

W czasie ferii na terenie naszej szkoły zorganizowane zostanie półzimowsko.

Chętnych uczniów zapraszamy na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach

od 9.00 do 13.00.

          Pamiętajmy, aby w czasie ferii wszyscy odpoczywali bezpiecznie i wrócili do szkoły

wypoczęci i zrelaksowani.

 

Zanim w śnieżnym puchu zawiruje świat,
przyjmij uwag kilka i tych kilka rad.
By radość, uśmiech i wszelkie szaleństwa,
nie skończyły się bólem ani łzami
z braku bezpieczeństwa.

 

 

1282914873 1

 

 zimowe012

 Na sankach i nartach zjeżdżaj tylko na górkach położonych z daleka od jezdni.

Nie przywiązuj sanek do jadącego samochodu.

Na łyżwach jeździj tylko na specjalnie przygotowanym lodowisku.

Nie rzucaj w kolegów twardymi śnieżkami, jedynie do celu.

Nie rób ślizgawek na chodnikach, nie służą one do tego.

Wychodząc na dwór, zawsze ubieraj się odpowiednio do pogody.

Nie spędzaj wolnego czasu przed telewizorem lub komputerem, korzystaj z wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

 Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami Komendy Głównej Policji: Bezpieczna zabawa na lodzie.

 

 Życzymy wszystkim śnieżnych, miłych i wesołych ferii zimowych!

Dużo odpoczywajcie, bawcie się na śniegu, a nie przed komputerem,

nabierajcie siły na drugą część roku szkolnego

i zawsze pamiętajcie o BEZPIECZEŃSTWIE!

balwanki

 

 

 
Kondolencje Drukuj

wlad

 
Prezenty dla najmłodszych ucznów Drukuj

      Dnia 08 stycznia 2019 dzieci z klas 0a, 0b, 0c spotkała bardzo miła niespodzianka. Do naszej szkoły zawitał Artur Poganiacz- pastor kościoła ewangelicko-metodystycznego wraz z panią dyrektor, Małgorzatą Malimon oraz wójtem naszej gminy Panem Piotrem Zwalińskim.

     Dzięki wizycie dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji religii. Pastor opowiedział, czym zajmuje się na co dzień, nawiązał przy tym  do wydarzeń z Pisma Świętego. Każde dziecko zostało obdarowane. Stało się to możliwe dzięki  gwiazdkowej niespodziance, tzw. Operation Christmas Child zainicjowanej przez organizację Samaritans Purse z USA. Na twarzach uczniów pojawiły się serdeczne uśmiechy.

 Karolina Grzegrzółka

 
Podsumowanie akcji Wigilia dla zwierzaka Drukuj

  

   wiglia

     Wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie podsumowali akcję, która trwała w okresie przedświątecznym.
     Polegała na zbieraniu karmy dla zwierząt dla miejscowego przytuliska dla bezdomnych zwierząt.
Każda klasa otrzymała wcześniej przygotowany karton na zbieranie karmy.
     Dnia 22 grudnia wolontariusze wraz z opiekunką zbierali pieniądze do przygotowanych puszek. W tej akcji uczestniczyli: Magda Podolak, Martyna Rogowska, Dominika Kwaśnica, Julia Czarnacka, Zosia Wiśniewska, Łukasz Maciołek, Mateusz Brzostek, Olaf Magiera, Mateusz Reszka.
   Dnia 03 stycznia nastąpiło podsumowanie akcji „Wigilia dla zwierzaka". Zebrano 104 kilogramy karmy i 260 złotych do puszek!  Kwotę tę wpłacono na konto Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt.
     Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną wrażliwość i umiejętność dostrzegania problemu porzuconych zwierząt.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa uczniów klasy IIIa gimnazjalnej, którzy bardzo zaanagażowali się w akcję pomocy zwierzętom potrzebującym i zebrali 41 kg karmy!

Wolontariusze szkolni wraz z opiekunem Barbarą Chmielewską

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 10