Aktualności
Informacja o dożywianiu uczniów Drukuj

    W dniach od 02 do 04 stycznia 2019 roku w PSP w Dąbrównie nie będzie funkcjonowało dożywianie uczniów. Z obiadów będzie można korzystać ponownie od 07 stycznia 2019 roku.

 
Sprawozdanie z akcji "Razem na Święta" Drukuj

    Młodszy Samorząd Szkolny pod opieką pani Anny Grzędy - Borkowskiej włączył się w ogólnopolską akcję ,,Razem na Święta".

    W ramach akcji w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie zostały podjęte następujące działania:

 - zorganizowano zbiórkę pieniędzy na upominki świąteczne dla osób samotnych. Zebrano łącznie 266,06zł. W akcję włączyły się klasy I (37,15 zł), II (19 zł), III (40,50 zł), IV B (50 zł), VA (83,09 zł), VB (31 zł) i VII B (5,32 zł),

- uczniowie klasy VA z panią Anną Grzędą - Borkowską dokonali zakupu upominków i słodyczy za kwotę 171, 46 zł oraz przygotowali 9 paczek świątecznych. Za resztę pieniędzy (94,60 zł) - zostaną przygotowane paczki dla osób samotnych na Święta Wielkanocne;

- uczniowie z klas IVB i VI z panią Anną Grzędą - Borkowską obdarowali osoby samotne z gminy Dąbrówno paczkami świątecznymi;

- zorganizowano zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. W akcję włączyły się klasy 0B, 0 C, I, II, III, IV A, IV B. Pokarm przekazano pani, która dokarmia bezpańskie koty w Dąbrównie (około 10 kg), pani z Samina, która opiekuje się dużą liczbą piesków i kotów (około 20 kg) oraz 114 kg dla piesków z przytuliska, które znajduje się na terenie gminy Dąbrówno.

Anna Grzęda - Borkowska

 
Podziękowanie Drukuj

      W dniach od 01 listopada do 20 grudnia 2018r PSP w Dąbrównie uczestniczyła w Ogólnopolskiej Zbiórce Publicznej na budowę Hospicjum organizowaną przez Fundację „Z Serca Dla Serca" pod nazwą: „Zbudujmy Dzieciom Dom".
      Zbiórkę w obu budynkach naszej szkoły oraz przy kościołach okolicznych parafii prowadzili wolontariusze w składzie: Julia Czarnacka, Idalia Gorzelak, Kinga Kaczorek, Dominika Kwaśnica, Klaudia Skoroch, Zosia Wiśniewska, Łukasz Maciołek i Mateusz Reszka. Dzięki między innymi akcji pieczenia gofrów, w którą szczególnie zaangażowani byli: Wiktoria Bąk, Wiktoria Konarzewska i Jakub Przybylski oraz ofiarności Dobrych ludzi udało się zebrać kwotę: 1370,10zł.
     W imieniu Organizatora Zbiórki wszystkim darczyńcom, oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli tę szlachetną akcję składam serdeczne podziękowania.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Rafał Zych

 
Jasełka 2018 Drukuj

 

      Tegoroczna Wigilia w naszej szkole była wyjątkowa, ponieważ dostarczyła wszystkim ogromnych wzruszeń. Przybyli na nią goście: wójt gminy Dąbrówno Pan Piotr Zwaliński, wicewójt Pani Dorota Szczurowska, radny powiatowy, Pan Andrzej Waszczyszyn, radni gminy Dąbrówno- Pan Grzegorz Ampulski i Pan Paweł Karbowski, dyrektor GCKB w Dąbrównie Pan Daniel Drobisz, sołtys Dąbrówna Pani Lucyna Rucińska oraz rodzice i dziadkowie uczniów.   
       Pani dyrektor Małgorzata Malimon przywitała wszystkich i zaprosiła do wspólnego kolędowania.
       Głównym punktem uroczystości były jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez Panią Barbarę Waszczyszyn. Podziwialiśmy grę aktorów, którzy wcielili się w postacie bohaterów przedstawienia. Motywy teatralne przeplatały się z   kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez uczniów naszej szkoły. Wyjątkowa scenografia nawiązywała do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
       Po wystąpieniu uczniów dyrektor szkoły podziękowała osobom zaangażowanym w przygotowanie jasełek: Pani Barbarze Waszczyszyn, Pani Barbarze Kieszczyńskiej, dyrektorowi GCKB w Dąbrównie Panu Danielowi Drobiszowi oraz pracownikom szkoły.
        Na zakończenie spotkania wigilijnego pani dyrektor zaintonowała wspólne śpiewanie kolęd i na koniec złożyła świąteczne życzenia wszystkim.
        Po przedstawieniu odbyło się podsumowanie konkursów związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, konkursu na kartkę świąteczną oraz akcji wolontariackich organizowanych na terenie naszej szkoły.

Barbara Kieszczyńska, Violetta Mossakowska

Film- jasełka 2018

 
Życzenia świąteczne Drukuj

zyczeniapg

 
Konkurs na kartkę świąteczną Drukuj

        W grudniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną. Konkurs organizowany był przez Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie.
Nasi uczniowie przygotowali piękne kartki, lecz niestety żadna nie zwyciężyła w konkursie ogólnopolskim.
Chcąc jednak podziękować uczniom za ich udział w konkursie i poświęcony czas na przygotowanie kartek postanowiliśmy nagrodzić ich drobnym upominkiem. Wszystko to dzięki naszym sponsorom.
Dziękujemy serdecznie:
* Pani Joannie Kaźmierskiej
* Pranie Extrakcyjne Piotr Grzegrzółka
* Firma Handlowo-Usługowa EmKaMa Marcel Bestvater figurydoszopki.pl.

Dziękujemy serdecznie następującym osobom za przygotowanie pięknych kartek:
- Oddział przedszkolny 0a 5latki wraz z wychowawcą
- Odział przedszkolny 0b wraz z wychowawcą
- Oddział przedszkolny 0c wraz z wychowawcą
- Klasa I – Karol Widźgowski
- Klasa II - Alan Groszewski, Alan Mackiewicz, Amelia Fafińska
- Klasa III- Mikołaj Amenda, Alan Dziewulski, Krystian Konarzewski, Paula Eichler
- Klasa IVa – Kamil Sobociński, Natalia Zawieska, Wiktor Żuralski, Sebastian Kaczorek, Krystian Paw, Julia Junker, Kinga Reszka, Dorota Leman, Szczawiński Radosław
- Klasa IVb- Igor Kościński
- Klasa IIIa gimnazjum- Magdalena Jaroszewska

Katarzyna Bestvater

 
Podziękowanie Drukuj

podziękowanie strona

 
Bożonarodzeniowy Turniej Piłki Halowej 2018 Drukuj

       Dnia 19 grudnia 2018r chłopcy z klas: VI, VII"a", VII"b", VIII, III"a", i III"b", rozegrali turniej piłki halowej. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Kapitanowie każdej z drużyn byli rozstawieni, a następnie do nich dolosowano pozostałych zawodników. Turniej rozegrano na zasadzie "każdy z każdym". Najlepsza okazała się ekipa Mateusza Brzostka w składzie której, obok kapitana, wystąpili jeszcze: Irek Kwiatkowski, Czarek Cieślak, Adrian Duczek i Oskar Piątek.
                                                                                                                                                                   
Rafał Zych

 
Nowe technologie w szkole Drukuj

     Nowe technologie w szkole to nieunikniony krok w rozwój edukacji. Od dziś nasze dzieci również mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Na ścianach szkoły zawisły dwa monitory interaktywne: jeden w budynku przy ul. Powstańców i drugi  w budynku przy ulicy Ostródzkiej. Dzieci zachwycone są możliwościami, jakie daje im nowa "tablica".

     Badania naukowe przeprowadzone w Wielkiej Brytanii w 2007 roku wykazały, iż używanie tablic interaktywnych wpływa na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Dziękujemy naszej Dyrekcji za pomoc w pozyskaniu tablic.

Katarzyna Bestvater

 
Zapraszamy na zebranie rodziców Drukuj

zebranie rodzicow

W dniu 18 grudnia 2018 roku o godzinie 16.30  zapraszamy na zebranie rodziców.

 
Akcja "Razem na Święta" Drukuj

razem-naswieta

Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu przyłączają się do ogólnopolskiej akcję ,,Razem na Święta".
W ramach akcji w naszej szkole zostaną podjęte następujące działania:
- przygotowanie upominków świątecznych i obdarowanie nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących - pieniądze na ten cel proszę wpłacać do 14 grudnia 2018 roku do p. Anny Grzędy - Borkowskiej,
- zorganizowanie zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt
„Wigilia dla zwierzaka".
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki Waszej pomocy może stać się on jeszcze piękniejszy i radośniejszy.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wezmą udział w przedświątecznym wolontariacie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 13