Aktualności
Rada Rodziców Drukuj

              rada

 
11 maja- DZIEŃ BEZ ŚMIECIENIA Drukuj

11 maja - DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA.

Zachęcamy do udziału w akcji. Tegoroczne hasło brzmi:

"ODPADY TO NIE ŚMIECI, TO SUROWCE"

Dzień Bez Śmiecienia to edukacyjna akcja społeczna,

której celem jest poruszanie tematu świadomej segregacji odpadów i ekologicznego stylu życia.

Przyłącz się do akcji i bądź ECO!

Wspólnie dbajmy o naszą planetę!

Więcej informacji na stronie https://dzienbezsmiecenia.pl/ oraz https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia

KARTKA INTERNETOWA

 
W galeryjce Na uboczu - projekt Drukuj

obraz

W galeryjce Na uboczu… -warsztaty ikonopisania, malarstwa i pouringu

                W naszej szkole wielu nauczycieli działa w Stowarzyszeniu PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DĄBRÓWNIE "NASZE DZIECI" i dlatego przystąpiliśmy do złożenia OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO

z ART. 14 UST. 1 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R.
O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE.

           Osoby upoważnione do składania takiej oferty, czyli Panie Joanna Aldona Kaźmierska- prezes stowarzyszenia oraz Honorata Gabriela Wolska - wiceprezes – przedstawiły cel projektu o pisaniu ikon Komisji Konkursowej, która rozstrzygnęła konkurs i w kwietniu 2021 r. umożliwiła podpisanie w tej sprawie wiążącej umowy z Panem Piotrem Zwalińskim - Wójtem Gminy Dąbrówno a Stowarzyszeniem „Nasze Dzieci”.

Cieszymy się, że w szkole znów będziemy mogli uczestniczyć w ciekawych plastycznych warsztatach.

Zasadniczym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wiary w możliwości uczniów klas IV-VIII naszej szkoły w czasie warsztatów malarskich, pisania ikon, poznawania atrakcyjnej metody sztuki XXI wieku - wylewania obrazów abstrakcyjnych (tzw. pouringu). Zajęcia warsztatowe będą realizowane do końca grudnia 2021 r.

więcej informacji...kliknij

zgłoszenie chęci udziału- do pobrania

 
Dzień Strażaka Drukuj

straz

Drodzy Strażacy!


Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA STRAŻAKA

życzymy Wam dużo siły, wytrawałości, zdrowia

oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

Jednocześnie dziękujemy za dotychczasową pomoc.

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie PSP w Dąbrówie

 
Informacja Drukuj

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r.

w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych

na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole.

Uczniowie klas 4-8 nadal pracują w trybie zdalnym.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach

 
Święta Narodowe w Polsce Drukuj

1 Maja- Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy.

1maja


Pierwsze obchody Święta Pracy w wielu krajach, w tym również na terenie Polski, odbyły się już w 1890 roku. Obchody były organizowane zarówno przez lokalne związki zawodowe, jak i przez partie polityczne, które wpisały do swoich programów prawa pracownicze. Na ziemiach polskich przodowała w tym Polska Partia Socjalistyczna Józefa Piłsudskiego, zaś po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku - Związek Zawodowy Polski. Po II wojnie światowej, w okresie PRL-u, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście. Tego dnia odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia, w których udział często był obowiązkowy lub premiowany możliwością zakupu atrakcyjnych towarów. Tak uroczyste obchody praktycznie zanikły po upadku PRL. Po 1989 roku 1 maja organizowane są nadal manifestacje partii lewicowych, niekiedy dochodzi do starć demonstrantów z członkami organizacjami reprezentujących skrajną prawicę. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.
...............................................................................................................................
2 maja- Dzień Flagi Reczypospolitej Polskiej
 
flaga41
 
 
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.
 
 .................................................................................................................................
3 maja- Narodowe Święto Konstytucji
 
konstytucja
 
Konstytucja 3 maja a właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 roku regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Autorami Konstytucji 3 maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Nie obeszło się bez przeszkód podczas obrad w trakcie których uchwalono Konstytucję. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego wielu posłów, pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii) , sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej. Okazja nadarzyła się 3 Maja 1791 roku, wówczas wielu przeciwników konstytucji nie powróciło jeszcze z Wielkanocnego urlopu. Po siedmiogodzinnych obradach Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Twórcy Konstytucji 3 Maja określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”.
 
Święta Narodowe w klasie 0"a" Drukuj

Poseł na sejm Edward Płonka | Wind sock, The incredibles, Presentation

Z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadającego 2 maja 

oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja 

uczniowie klasy 0 "a" przygotowali mini akademię.

Zapraszamy do obejrzenia

(film dostępny pod linkiem:  https://youtube.com/watch?v=Gol-u3sM-UI&feature=share)

 
Kangur Drukuj

22 kwietnia 2021 r. odbył się konkurs matematyczny "Kangur".

Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 i 3.

Koordynatorem konkursu była Pani Małgorzata Cudakiewicz.

IMG 20210426 075934 IMG 20210426 075939 IMG 20210426 075944 IMG 20210426 075950 IMG 20210426 075955 IMG 20210426 080001 

 
Komunikat Dyrektora Szkoły Drukuj

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw ( Ministerstwo Edukacji i Nauki 22 kwietnia 2021 r.)

Nauka hybrydowa klas I-III w 11 województwach

Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.

Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

Komunikat dyrektora PSP w Dąbrównie

W najbliższym tygodniu, tj. 26 kwietnia - 2 maja 2021 r. naukę stacjonarną rozpoczynają uczniowie klas II , uczniowie klasy pierwszej i trzeciej pozostają w tym czasie w trybie nauki zdalnej. Dzieci przebywające na terenie szkoły będą objęte opieką świetlicową.                                                                                                                                                                        W szkole nadal obowiązują zasady i procedury bezpieczeństwa dotyczące pandemii. Bardzo proszę Rodziców o kontrolę stanu zdrowia dzieci. Przypominam, że Uczeń, który ma jakiekolwiek objawy związane z infekcją dróg oddechowych, powinien pozostać w domu. Rodzice powiadamiają o tym fakcie wychowawcę. Nieobecność dłuższa niż trzy dni musi być udokumentowana zaświadczeniem lekarskim.

Harmonogram dowożenia zostanie umieszczony na stronie szkoły.

                                                                                                          Małgorzata Malimon

 
Informacja Drukuj

Informuję, że od dnia 26 kwietnia 2021r. uczniowie klas I-III przechodzą na nauczanie hybrydowe. Na przemian po tygodniu - klasy IIa,b, następnie klasy I i III. Oznacza to, że od 26 kwietnia (pierwszy tydzień) w formie stacjonarnej będą w szkole uczniowie klas drugich (IIa,b). W tym czasie klasy I i III- nadal uczą się zdalnie. Kolejny tydzień- klasy I i III- stacjonarnie, a IIa,b- zdalnie. Pozostałe klasy IV-VIII nadal w trybie zdalnym. Godziny kursów autobusów szkolnych będą aktualizowane i podawane do wiadomości na stronie www szkoły.
Życzę dużo zdrowia i proszę o stosowanie reżimu sanitarnego.


Katarzyna Gorzelak- wicedyrektor szkoły

 
Rozkład autobusów dla klas 8- konsultacje Drukuj
Harmonogram przyjazdów dla uczniów klas 8 w dni konsultacji
 
Pan Zienkiewicz
 
Leszcz:9:05
Gardyny 9:15
Osiekowo 9:20
Samin 9:40
Krajewo 9:45
Odwóz 12:00
 
Pan Brański
 
Okrągłe 9:30
Wądzyn 9:35
Młyn Zamkowy 9:40
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 16