Aktualności
Konkurs na kartkę świąteczną Drukuj

 choinka1

 Uwaga! Ogłaszamy konkurs.

Uczniowie przygotowują kartki świąteczne.

Liczy się pomysłowość, estetyka i staranność

wykonania.

Technika dowolna.

*Wychowawca wybiera JEDNĄ kartkę, którą zgłasza

na konkurs.

Kartkę konkursową wraz z oświadczeniem należy

oddać do 03.12.2018

do Pani Katarzyny Bestvater.

 

 
12 listopada 2018 roku- dzień wolny Drukuj

Dzień 12 listopada 2018 roku zgodnie z uchwałą Sejmu RP jest dniem wolnym.

 
Informacje na temat tornistrów szkolnych Drukuj

Szanowni Rodzice!


Od dłuższego czasu w mediach zwraca się uwagę na przeciążone tornistry/plecaki, które noszone przez Wasze dzieci są obok braku aktywności fizycznej jednym z czynników wpływających na występowanie wad postawy i bólu kręgosłupa.
Zbyt ciężki tornister/plecak może zaburzyć prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka, skutkiem czego jest boczne skrzywienie kręgosłupa czyli skolioza. Ciężary noszone przez dzieci wpływają negatywnie na stawy biodrowe, kolana, a także stopy. Skutki wad postawy, nabyte w dzieciństwie ujawniają się najczęściej dopiero w dojrzałym wieku (zwyrodnienie, ból kręgosłupa i stawów, nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych). Według danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących stanu zdrowia ludności Polski w 2004 r. odsetek dzieci w wieku 0-14 lat, u których odnotowano przewlekłe choroby kręgosłupa wynosił 1,2%, natomiast w 2009 r. odnotowano wzrost o 0,3%.
Należy zwrócić uwagę, iż na wagę tornistra z zawartością nie składa się tylko waga pustego tornistra i waga podręczników, zeszytów i zeszytów ćwiczeń. Na wagę tą składają się także przybory szkolne, przybory do zajęć plastycznych, a także przedmioty, które nie są związane z nauką (zabawki, przenośne gry komputerowe, albumy ze zdjęciami, butelki z napojami itp.). Bardzo często właśnie wszystkie te dodatkowo noszone przedmioty wpływają na przekroczenie właściwej wagi szkolnego tornistra/plecaka.

tornister

Żródło: www.psse-kolo.pl

 
Tak świętowaliśmy 100- lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę Drukuj

 logo-niepodleglosci

            Dnia 09 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie odbyła się uroczysta akademia okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość była zwieńczeniem projektu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ” w ramach uchwalonego przez rząd Polski programu „NIEPODLEGŁA” na lata 2017-2022. Nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 257 szkół, które uzyskały dofinansowanie projektu. Uroczystość została zorganizowana przez PSP w Dąbrównie i GCKB w Dąbrównie.

            Goście po przekroczeniu progu szkoły witani byli przez uczniów, którzy dekorowali ich kotylionami i wręczali specjalny numer gazetki „Kurier szkolny”.

           Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu narodowego.

            Pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie, pani Małgorzata Malimon powitała serdecznie wszystkich gości. Wśród nich znaleźli się : marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Pani Dorota Anuszkiewicz, wójt gminy Dąbrówno Pan Piotr Zwaliński, radny powiatowy Pan Andrzej Waszczyszyn, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie Pan Rafał Bąk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrównie Pan Daniel Drobisz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie Pani Marzena Marchlewska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrównie Pani Barbara Cieślak, prezes Stowarzyszenia „Nasze miejsce na ziemi” Pani Genowefa Szczepańska, sołtys Dąbrówna Pani Lucyna Rucińska, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrównie oraz harcerze 15 DDH „Czerwone Płomienie”.

            Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali wzruszający program artystyczny. Jego celem było przypomnienie drogi Polaków do odzyskania niepodległości. Usłyszeliśmy znane pieśni patriotyczne, wiersze polskich wieszczów narodowych, zobaczyliśmy niezwykły układ taneczny z flagą. Podziwialiśmy tańce narodowe w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Występom artystycznym towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca sceny z historii Polski oraz rodzime krajobrazy.   Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego pod kierownictwem Pana Przemysława Bacy. Z całą pewnością wszyscy, którzy oglądali inscenizację, byli bardzo wzruszeni i dumni z bycia Polakami.

            O godzinie 11.11 został zaśpiewany hymn Polski, dzięki czemu nasza szkoła włączyła się do akcji bicia „Rekordu dla Niepodległej”. Najgłośniej i z największym zaangażowaniem, prosto z serca, hymn śpiewali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, z klas zerowych.

          Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście. Podziękowali za wspaniałą lekcję historii oraz pogratulowali zdolnym artystom. Szczególne podziękowania należą się pani wicedyrektor Katarzynie Gorzelak, autorce scenariusza i reżyserowi pani Małgorzacie Wieczorek Kwaśny, reżyserowi pani Magdalenie Wierzbickiej , panu Danielowi Drobiszowi, panu Przemysławowi Bacy, pani Danucie Albrycht-Samek, pani Emilii Nadolskiej , pani Dorocie Skibickiej, panu Markowi Cieślakowi, całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom i uczniom za zaangażowanie w obchody 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

           Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście udali się do szkolnej galerii. Tu mogli zobaczyć pamiątki lokalnych bohaterów, uczestników walk o niepodległość. Podziwiali także ikony i obrazy, wykonane przez utalentowanych uczniów i pracowników naszej szkoły pod kierunkiem pani Katarzyny Gorzelak.

Duże wrażenie na gościach wywarł odświętny wystrój szkoły i podniosła atmosfera, która towarzyszyła uroczystości.

                                                                                                            Barbara Kieszczyńska

                                                                                                             Violetta Mossakowska

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości:

 

 

 A to specjalny numer "Kuriera Szkolnego"

Na ręce Pani Dyrektor Wojewoda Warmińsko- Mazurski, Kurator Oświaty i Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego

złożyli listy z okazji 100- lecia odzyskania niepodległosci:

List Wojewody Warmińsko- Mazurskiego

List Marszałka Warmińsko- Mazurskiego

List Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty

 

 

 
Zaproszenie na akademię z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Drukuj

PLAKAT 11 LISTOPAD

 
Uwaga! Szanowni Państwo, zebranie rodziców zostało odwołane. Drukuj

 zebranie1-big

 

Szanowni Państwo, planowane na dzień 31 października 2018 roku zebranie rodziców zostało odwołane

z przyczyn niezależnych od szkoły.

Zapraszamy Serdecznie na zebranie rodziców w dniu 14 listopada 2018 roku o godzinie 16.30.

 
Biegi Przełajowe z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości Drukuj

100-lat 1910108764    

    Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie Pani Małgorzata Malimon była organizatorem Biegów Przełajowych z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

     Na starcie zawodów pojawiło się ponad 170 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale za udział w biegach. Nad zawodami czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

 

 

 

 
Pięciolatki o Ojczyźnie Drukuj

 

Dnia 05 listopada o godz. 9:00 w oddziale przedszkolnym 0a PSP w Dąbrównie odbył się krótki

występ patriotyczny z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzieci ubrane w stroje galowe pięknie śpiewały i recytowały.

Wzorowo odśpiewały "Hymn państwowy". Rodzice byli bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech.

 

A oto film z występu uczniów:

 

 

 
Pobyt w Warszawie Drukuj

     W dniu 07 listopada 2018 roku uczniowie klas od VI do VIII wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był możliwy, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Edukacji Narodowej do projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość".
    Grupa 45 uczniów zwiedziła Stadion Narodowy i Muzeum Narodowe.
    Uczniowie zwiedzili stadion „od środka". Byli na trybunach, lożach dla VIP, szatniach zawodników. Właśnie pobyt w szatniach, możliwość zobaczenia koszulek zawodników, wzbudził najwięcej emocji. Jak podkreślały dzieci, Stadion Narodowy w Warszawie robi wrażenie. Jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Składa się z ośmiu kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Na trybunach areny znajduje się 58 tysięcy miejsc dla kibiców, w tym 111 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji są również 62 loże VIP. Stadion posiada dwupoziomowy parking podziemny.
     Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Muzeum Narodowym. Tu uczniowie wzięli udział w lekcji „Artystyczna droga do Wolności". Zwiedzając wystawę „ Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918" przygotowaną specjalnie z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, poznawali zawiłe losy nasze Ojczyzny i uczyli się odczytywania dzieł sztuki. Dzieci obejrzały eksponaty okryte przez polskich archeologów i zobaczyły słynny obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem".
   Dzieci obejrzały też ekspozycję sprzętu wojskowego przed Muzeum Wojska Polskiego.
  Po zjedzeniu posiłku wyruszyły w drogę powrotną do domu. Pobyt w Warszawie, możliwość poznania historii Polski, jej dokonań, wzbudził w uczestnikach wyjazdu mnóstwo wrażeń i z pewnością przyczynił się do wzbudzenia dumy z tego, że są Polakami.

Aldona Nowakowska

 
Dzień Wszystkich Świętych Drukuj

swiet1

 

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Koło  Wolontariackie  i  Samorząd Uczniowski,

zapraszają do uczestnictwa  w  akcji "Światełko pamięci ".

Uczniowie, prosimy, abyście podczas pobytu na cmentarzach u swoich bliskich, pamiętali o grobach,

których nikt nie odwiedza. O mogiłach osób, których rodziny mieszkają daleko, grobach ludzi niemających rodzin.

W ciszy i skupieniu zapalcie małą symboliczną świeczkę, by uczcić ich pamięć.

zmarli

 
Kampania społeczna: Autyzm, codzienność Drukuj

 

 

PLAKAT KAMPANII

 

 

Zobacz spot: Kampania społeczna. Autyzm. Codzienność.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11