Aktualności
Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Drukuj

    Marysia Brzozowska była pomysłodawczynią mikołajkowego turnieju „szczypiorniaka" klas piątych i szóstych. W turnieju 14 grudnia spotkały się cztery drużyny: „Sasanki", „Niezapominajki", „Kaczeńce" i „Stokrotki". Zwyciężył zespół „Niezapominajek" w składzie: Oliwia Amenda, Magdalena Jakubowska, Zuzanna Wolska, Lena Kłosowska Agata Ruczyńska, Zuzanna Sobczyk i Joanna Krauzewicz.

Marek Cieślak

 
Kolejny koncert zespołu fletowego Drukuj

    We wtorek 11. 12. 2018 r. odbył się kolejny koncert zespołu fletowego. Tym razem fleciści zagrali dla przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Dąbrównie. Najmłodsi słuchacze byli bardzo zainteresowani koncertem. Maluchy poznały instrument muzyczny- flet, zobaczyły nuty utworu, poznały klucz wiolinowy, wysłuchały różnych melodii. Bardzo chętnie opowiadały o muzyce, swoich wyobrażeniach i wrażeniach.

Małgorzata Bielska

 
Czytanie na dywanie Drukuj

 

Czytanie-na-dywanie-logo

Szkolne koło wolontariackie zorganizowało akcję czytania bajek dla najmłodszych dzieci Szkoły Podstawowej oraz punktu przedszkolnego.

Pierwsze spotkanie odbylo się 28 listopada 2018 roku i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Ideą  spotkań jest nie tylko zainteresowanie i zaproszenie do częstego obcowanie z ksiąźką, lecz równieź poznanie najciekawszych bajek, rozwijanie swojej fantazji.

Myślą nadrzędną wolontariuszy jest przekazanie najmłodszej dzieciom z naszej szkoły rozumienia potrzeb innych.

Wolontariusze naszej szkoły chętnie spotykają się z najmłodszymi koleźankami i kolegami. Pragną poprzez swoję postawę zaszczepić w nich ideę

bezinteresownego  pomagania.

Spotkania będą miały charakter cykliczny. Odbywać się będą  dwa razy w miesiącu.

Z pozdrowieniami wolontariusze szkolni wraz z opiekunem

 
Mikołajki szkolne Drukuj

       06 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana uczniowie przemieszczali się po korytarzach w pięknych mikołajkowych czapkach, oczekując na niecodziennego gościa.

Mikołaj przybył do sali gimnastycznej w towarzystwie śnieżynek i elfów, w które wcielili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Po krótkiej rozmowie z dziećmi i wysłuchaniu mikołajkowych piosenek nasz gość przystąpił do swojego zadania, obdarował wszystkich miłymi upominkami, które były przyjmowane z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

           Na zakończenie spotkania, pani Dyrektor Małgorzata Malimon podziękowała Radzie Rodziców za przygotowanie prezentów mikołajkowych. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Przewodniczącej Rady Pani Karolinie Tyskiej .

Dziękujemy Serdecznie sponsorom- pomocnikom Mikołaja:

Państwu Magdalenie i Jarosławowi Karskim, Małgorzacie i Wojciechowi Suwałom, Ewie i Marcinowi Mówińskim, Władysławie i Jerzemu Żuralskim, Marcie i Marcinowi Sosnowskim, Pawłowi Kaczorkowi, Zofii i Grzegorzowi Karpińskim, Joannie i Piotrowi Karpińskim, Annie i Tomaszowi Mackiewiczom, Tomaszowi Olszewskiemu.

                                                  Violetta Mossakowska  

  

 
Turniej mikołajkowy Drukuj

         Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych uczestniczyli 07 grudnia w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej.
O składzie poszczególnych drużyn zdecydowało losowanie. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Jedynek” przed „Piątkami”, trzecie – „Trójki”, czwarte – „Dwójki”, a piąte - „Czwórki”.
          W składzie zwycięskiego zespołu wystąpili: Szymon Męziński, Gabriel Geka, Jakub Stryjek, Dominik Duczek i Tomasz Kacprzycki. Gratulujemy! 

Marek Cieślak

 
Mikołajki w klasie IVa Drukuj

   W klasie IVa w dniu 06grudnia2018 obchodziliśmy mkołajki klasowe.To dzień uwielbiany przez wszystkie dzieci, gdyż wtedy ostajemy prezenty.

   Dwa tygodnie wcześniej na godzinie wychowawczej odbyło się losowanie osoby, której należy podarować upominek. Została również ustalona kwota (w porozumieniu z rodzicami) za jaką ma być zrobiony ten upominek. W klasie już od kilku dni trwały przygotowania do tego święta- dekorowanie sali.

   Gdy nadszedł czas wręczenia prezentów, radości nie było końca. Dzieci też dowiedziały się jaki 'Mikołaj' przygotował dla nich ten prezent. Gdy wszystkie prezenty trafiły do rąk adresatów, nastąpiła ich prezentacja przed klasą. Radości nie było końca. Uśmiechy dzieci i ich radość świadczy o tym, że warto organizować mikołajki klasowe.

Katarzyna Bestvater

 
Zapraszamy na Koncert Mikołajkowy Drukuj

mikołajki plakat

 
Andrzejki Drukuj

w andrzejki fajna jest zabawa 9798

Jak nakazuje tradycja, andrzejki są czasem wróżb, zabaw. W szkole kultywujemy tradycje. Specjalnie z okazji andrzejek uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami przygotowali salony wróżb. Zabawa przy tym była przednia, można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat swojej przyszłości.

Po wróżbach na amatorów tańca i nie tylko na nich czekała zabawa taneczna.

 
Dzień Misia Drukuj

mis

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada co roku 25 listopada. W naszej szkole obchody tego święta organizowane były po raz trzeci przez bibliotekę szkolną. Do wspólnego świętowania zaproszone zostały dzieci z oddziałów przedszkolnych (kl. „0”b i „0”c).

Przedszkolaki przedstawiły przyniesione przez siebie misie, opowiedziały od kiedy i skąd je mają, gdzie układają je do snu.

Następnie poznały historię powstania zabawki, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi. Rozpoznawały na ilustracjach bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol i in. Obejrzały wystawę książek o misiach, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Samodzielnie układały pocięte ilustracje ulubionych misiaczków.Otrzymali do pokolorowania ukryte postaci niedźwiedzi.

Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwa pozytywnych wrażeń i radości.

 
Poranek muzyczny Drukuj

Dnia 28 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego (pięciolatki i sześciolatki) uczestniczyły w Poranku muzycznym przygotowanym przez zespół fletowy naszej szkoły. Najmłodsze dzieci miały okazję poznać instrument muzyczny – flet, dowiedziały się na czym polega gra na flecie, jak wyglądają nuty danego utworu, poznały klucz wiolinowy. Wysłuchały też różnych utworów granych na flecie : „Trzy kurki”, „Poranek”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Zielony mosteczek”, Mało nas”, „Jadą rowery”, „Sanki”, „Zielona piosenka”, „Zaczarowany klucz”. Maluchy opowiadały o utworach, które im się najbardziej podobały i o swoich wyobrażeniach podczas słuchania. Widać było ogromne zainteresowanie dzieci.

Po koncercie, pani dyrektor M. Malimon, serdecznie podziękowała całemu zespołowi i opiekunowi zespołu za wspaniale przygotowaną lekcję muzyki dla najmłodszych.

Małgorzata Bielska

 
Wycieczka do Olsztyna Drukuj

     W dniu 21 listopada 2018 roku uczniowie z klas zerowych wyjechali na wycieczkę do Olsztyna.
     W pierwszej kolejności dzieci obejrzały spektakl w Teatrze Lalek, pt. „Krawiec Niteczka" w reżyserii Małgorzaty Wolańskiej zrealizowanym według utworu Kornela Makuszyńskiego. Było to bardzo zabawne, a zarazem pouczające przedstawienie.
    Następnie dzieci i opiekunowie udali się do Muzeum Przyrody, gdzie klasy zerowe miały okazję obejrzeć eksponaty zwierząt. Były wśród nich zwierzęta występujące na terenach Warmii i Mazur oraz ptaki wodne i błotne. Obejrzeć można było również wiele gatunków ryb i owadów, a także niektóre zwierzęta egzotyczne.
     Po tak ciekawie spędzonym dniu dzieci wróciły pełne pozytywnych emocji i wyposażone w wiele ciekawych informacji.

Karolina Grzegrzółka

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13