Aktualności
Słodkie czwartki Drukuj

     Rada Rodziców kontynuje w tym roku, tzw. "słodkie czwartki". Rodzice uczniów z poszczególnych klas pieką ciasta. Sprzedają je za symboliczną złotówkę i w ten sposób sprawiają dzieciom słodką niespodziankę i zbierają fundusze, które potem służą dzieciom. Na słodki czwartek dzieci czekają co miesiąc z utęsknieniem. Tym razem ciasta upiekli Rodzice z klasy Va. Dziękujemy!

 
Wycieczka do Huty szkła w Działdowie Drukuj

     Dnia 26 października 2018 r. uczniowie kl. I (p. B. Waszczyszyn) i 5-  latki z grupy 0a (H. Gawerska) byli na wycieczce w Działdowie w Hucie szkła "Dekorglass" (dekoracja szkła).

     Dzieci miały okazje dowiedzieć się jak powstają różne zdobienia na szkle. Wszyscy na koniec otrzymali upominki.  Opiekunowie długopisy, a dzieci szklanki z napisem "Super Szkoła".

     Dziękujemy pracownikom, którzy bardzo ciekawie opowiadali i oprowadzali nas po fabryce. Szczególnie serdecznie Dziękujemy Pani Karolinie Ciszewskiej, która zaprosiła nas i wszystko zorganizowała. 

 
Dzień Seniora Drukuj

           W dniu 17 października 2019 roku w PSP w Dąbrównie obchodziliśmy Dzień Seniora, na który zaproszono emerytowanych prawcowników szkół z teren naszej gminy.

            Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Dąbrówno Pan Piotr Zwaliński oraz Dyrektorzy szkół w Elgnowie i Marwałdzie.

           Pani Dyrektor Małgorzata Malimon powitała wszystkich przybyłych gości. Potem na szkolnej scenie pojawili się uczniowie PSP w Dąbrównie. Zaprezentowali wzruszający program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pań Barbary Waszczyszyn i Barbary Kieszczyńskiej.

           Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek podczas którego był czas na wspomnienia.

 
Wręczenie książeczek SKO Drukuj

         Prezes Banku Spółdzielczego w Olsztynku Pani Teresa Wodzyńska wręczyła książeczki SKO najmłodszym uczniom naszej szkoły- dzieciom z klas zerowych. Dzięki temu najmłodsi będą się uczyć oszczędzania od najmłodszych lat: " A czym skorupka za młodu nasiąknie..."

 
Dzień Papieski Drukuj

 

Dzień Papieski 3"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie"

 

40 lat pontyfikatu Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły uczcili modlitewną zadumą i zaśpiewaniem ulubionych piosenek Papieża.  

   Podczas lekcji religii został przypomniany życiorys i zasługi Ojca Świętego. Dzieci oddały hołd wielkiemu Polakowi i zapaliły znicze przy tablicy upamiętniającej wybór Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Młodsi uczniowie wykonali rysunki przedstawiające naszego Rodaka oraz przygotowali wystawę czasopism związanych z pontyfikatem Jana Pawła II.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie uczniów klasy I. Drukuj

        W dniu 12 października 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

        Był to też wielki dzień dla naszych pierwszoklasistów, dzień kiedy zostali oni uroczyście pasowani na uczniów PSP w Dąbrównie. Zanim jednak nastąpił ten moment, wszystkie dzieci zaprezentowały się społeczności szkolnej, opowiedziały o swoich zainteresowaniach, zdolnościach. Pokazały podczas programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem wychowawczni Pani Barbary Waszczyszyn i Pani stażystki Roksany Dziewulskiej, że potrafią pięknie recytować, śpiewać, liczyć, że znają swoją Ojczyznę i są z niej dumne. Po występie Pani Dyrektor uroczyście pasowała dzieci na uczniów. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki od swoich kolegów- uczniów szkoły, rodziców i wójta gminy Dąbrówno Piotra Zwalińskiego.

     Po występie pierwszaków na szkolnej scenie pojawili się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

 

Film z Dnia Edukacji Narodowej

 

 
Wyjazd na basen w Pluskach Drukuj

          W środę 10 października 2018roku odbyła się wycieczka naszych uczniów do Aquaparku w Pluskach koło Olsztyna. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni klasy IIIa Pani Halina Zienkiewicz. Towarzyszyła jej pani pedagog Pani Dorota Kaliszczak.

Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyposażenie uczestników wyjazdu w podstawowy zasób umiejętności ruchowych, umożliwiających udział w zabawach rekreacyjnych oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Podczas pobytu w aquaparku , każdy uczestnik mógł skorzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi i basenu.

W drodze powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami , a czas wspólnie spędzony w parku wodnym był świetną zabawą dla wszystkich uczniów.

Halina Zienkiewicz

 
Występ naszych uczennic podczas Gali dla Niepodległej w Olsztynie Drukuj

       Dnia 19 października br. w auli Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczysta „Gala dla Niepodległej”, która była podsumowaniem działań w ramach projektu związanego z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Śladami polskości – Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce”. Organizatorem wydarzenia był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego, Kuratorium Oświaty, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.

      W ramach działań projektowych zorganizowano cykl wykładów i konferencji naukowych, które zakończyły się publikacją wybranych materiałów w formie książkowej. Szkoły włączyły się także w działania upamiętniające Ojców Niepodległej. Formą pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej Ojczyzny były przekazane 100-tu szkołom dęby. Placówki te poprzez symboliczny gest przejęcie sadzonki dębu oraz odebranie certyfikatu, upamiętniły twórców wolności powszechnie znanych i tych, o których pamięć jest żywa lokalnie.

      Podniosłym momentem Gali było rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów wszystkich typów szkół naszego województwa na realizację animacji lub filmu dotyczącego śladów polskości na Warmii i Mazurach. W kategorii klas 6 – 8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjalnych wyróżnienia zdobyły trzyosobowe zespoły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Władysława Broniewskiego w Olsztynie oraz Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie. Nagrodę główną i wyróżnienie specjalne przyznane przez Delegaturę IPN w Olsztynie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie.

     W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienia zdobyły trzyosobowe zespoły uczniów z Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie, I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku oraz Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. Nagrodę główna i wyróżnienie specjalne przyznane przez OBN w Olsztynie zdobyli uczniowie z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie.

      Galę uświetniły występy artystyczne. W hołdzie dla NASZEJ NIEPODLEGŁEJ zatańczyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Dąbrównie. Poprzez muzykę i taniec została opowiedziana historia naszej Ojczyzny. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Jezioranach wykonały pieśni: „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota” oraz marsz „Pierwsza Kadrowa”.

Źródło: http://www.ko.olsztyn.pl

Galeria zdjęć z uroczystości

Zdjęcia z "Gazety Olsztyńskiej":

 

 
Wyjazd na Targi Hubertus Drukuj

    W dniu 11 października 2018 roku ponad 40-osobowa grupa uczniów, głównie z klas czwartych,  z naszej szkoły wyjechała na wycieczkę na Targi Hubertus do Ostródy.

    Tak jak w latach ubiegłych, podczas targów powstała ścieżka edukacyjna, dzięki której uczniowie naszej szkoły poznali las i jego mieszkańców, obejrzeli piękne okazy zwierząt, na co dzień żyjących w głębi polskich lasów. Po ścieżce oprowadzali uczniów myśliwi i leśniczowie, którzy przekazali dzieciom w sposób profesjonalny wiedzę.

     Dzieciom spodobała się ścieżka leśna  przygotowana pod dachem. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z innymi.

 

 

   

 
Wycieczka do Gietrzwałdu Drukuj

      Dnia 01 pażdziernika 2018 oku uczniowie klas IV oraz klas V pojechali na wycieczkę do Gietrzwałdu.

     Dzieci odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej, miejsce święte zwan "Polskim Lourdes". Uczniowie w ciszy pomodlili się w Sanktuarium,  zanieśli swoje prośby i podziękowania Matce Bożej. Kolejnym ważnym punktem wycieczki było pobyt w miejscu objawień oraz przy cudownym  źródełku.

     Przypomnijmy historię tego miejsca. Dnia 8 września 1877 roku Matka Boża pobłogosławiła źródełko, którego wody odtąd zaczęły  przynosić  ulgę w cierpieniu oraz powodować  liczne uzdrowienia. Uczniowie napełnili przygotowane naczynia,aby przywieźć "cudowną wodę" swoim rodzinom. Każdy uczeń na pamiątkę pobytu w Sanktuarium w Gietrzwałdzie otrzymał książeczkę" Tajemnice różańcowe" zawierająca modlitwy, o które prosiła Matka Boża podczas objawień.

   W drodze powrotnej dzieci zjadły ciepły posiłek w McDonaldzie, restauracji uwielbianej przez dzieci.

 

 
Wycieczka do Elbląga Drukuj

     Dnia 15 września 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły udała się na jednodniową wycieczkę- rejs Kanałem Elbląskim. Wyjazd był możiwy dzięki realizacji w naszej szkole projektu "Szkolna Akademia Umiejętności". Naszą przygodę rozpoczęliśmy w miejscowości Buczyniec, zaś miejscem docelowym był Elbląg.

     Pochylnia Buczyniec to pierwsza pochylnia licząc od strony Pojezierza Iławskiego lub ostatnia jeżeli płyniemy od strony Elbląga. Różnica poziomu wody między górnym i dolnym odcinkiem kanału wynosi 21,5 m, a długość odcinka lądowego 550 metrów.

     Najciekawszym momentem było wciąganie naszej jednostki pływającej na wózek, na którym potem podróżowała, z nami na pokładzie, w dół i w górę pochylni. Widok poruszającego się statku, który zamiast błękitnej wody otacza zielona trawa jest po prostu bezcenny.

     Byliśmy pod wrażeniem jeziora Drużno– ornitologicznego rezerwatu przyrody. Jezioro jest zbiornikiem unikatowym w skali europejskiej. Trudno dostępne trzęsawiska i szuwary są doskonałym schronieniem i miejscem lęgowym ptaków oraz miejscem ich odpoczynku w czasie sezonowych wędrówek. Na terenie rezerwatu zaobserwowano 110 gatunków gnieżdżących się ptaków oraz liczne gatunki żerujące i przelatujące. Łącznie odnotowano 210 gatunków ptaków, co stanowi około 50 proc. składu awifauny Polski .

      Do Elbląga dopłynęliśmy po 4 godzinach. Był jeszcze Mac Donalds, chwila wytchnienia i do domu…

Violetta Mossakowska

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11