Aktualności
Fotorelacja z występu cyrku Szok Drukuj

cyrk tyt

Więcej…
 
Jadłospis luty-marzec Drukuj

JADŁOSPIS SZKOLNY OD 27.02.2023r DO 28.02.2023r.

PONIEDZIAŁEK 27.02.2023

ZUPA ROSÓŁ Z MAKARONEM, PIECZYWO

ALERGEN- 1, 7,9

SKŁADNIKI - PORCJA ROSOŁOWA , MAKARON , POR , SELER, PIETRUSZKA NATKA, MARCHEWKA, PIECZYWO SÓL,PIEPRZ , ZIELE,LISTEK

WTOREK – 28.02.2

KOTLET MIELONY , ZIEMNIAKI,BURACZKI

ALERGENY- 9,3,7,1,

MIĘSO wieprzowe , bułka tarta ,BURACZKI CZERWONE, JAJA,ZIEMNIAKI,CZOSNEK , PRZYPRAWY.

JADŁOSPIS SZKOLNY OD 01.03.2023 DO 03.03.2023r.

ŚRODA 01.03.2023

ZUPA JARZYNOWA, PIECZYWO

ALERGENY: 1,9,

SKŁADNIKI – MIĘSO , ZIELE, LISTEK, WŁOSZCZYZNA , ZIEMNIAKI , KALAFIOR ,MARCHEW , BROKUŁY, SELER,POR, PRZYPRAWY,SÓL,PIEPRZ , śmietana,PIECZYWO

CZWARTEK 02.03.2023

BIGOS,ZIEMNIAKI

ALERGENY – 1,3,7,9

SKŁADNIKI : MIĘSO WIEPRZOWE , SÓL, PIEPRZ , MARCHEW,KAPUSTA KISZONA,KONCENTRAT POMIDOROWY ,RODZYNKI,BOCZEK,KIEŁBASA,ZIEMNIAKI

PIĄTEK -03.03.2023

BURGERY RYBNE, ZIEMNIAKI , SURÓWKA COLESŁAWA

ALERGENY – 1, 3,4 ,7

SKŁADNIKI – BURGERY RYBNE, ZIEMNIAKI , SURÓWKA COLESŁAWA

ŻYCZYMY SMACZNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 UWAGA!

W MARCU BĘDĄ REKOLEKCJE - 2 DNI .

RODZICE POWINNI ZGŁOSIĆ NIEOBECNOŚĆ DZIECKA nr.telefonu504050812 lub SMS do dnia 13,14.03.2023

BRAK TAKIEJ INFORMACJI OZNACZA OBECNOŚĆ DZIECKA NA OBIEDZIE,

PRZYGOTOWANIE I DOSTARCZENIE OBIADU NA SZKOLNĄ STOŁÓWKĘ .

 
cyrk Drukuj

cyrk

 
szkolna galeria Drukuj

Spotkanie w szkolnej galerii

Dzień 14 lutego 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie przybrał charakter walentynkowego spotkania z Ikoną. Szkolna galeria pisania ikon czekała na zaproszonych gości.

Szkolni Ikonopisarze postanowili zaprosić lokalną artystkę z Dąbrówna – Panią Łucję Rucińską do naszej galerii. Pani ŁUCJA (a częściej… „Lucyna”) podzieliła się swym doświadczeniem w pisaniu ikon. Opowiedziała o swym dzieciństwie, o warsztatach plastycznych, ikonopisarskich, w których uczestniczyła z Panią Katarzyną Gorzelak- opiekunką i instruktorem w galerii „Na Uboczu”. Okazało się, że wachlarz zainteresowań Pani Lucyny i jej niebanalnych umiejętności jest naprawdę szeroki. To ponadto świetny sołtys Dąbrówna; wspaniała babcia! (i tu szczerze zazdrościmy Natalii Rucińskiej- ikonopisarce z klasy VII); także - malarka realistycznych obrazów. Artystka wiele zajęć potrafi świetnie zorganizować i połączyć w przemyślaną całość każdego dnia. Szczerze podziwiamy i gratulujemy entuzjazmu, zapału, werwy do działań!

Pani Łucji towarzyszyły ponadto trzy osoby: to Wójt Gminy Dąbrówno – Pan Piotr Zwaliński; Pani Maria Szczepańska- Inspektor Ochrony Danych Osobowych i pracownik Urzędu Gminy; oraz nasza Pani dyrektor- Małgorzata Malimon – która systematycznie dopinguje naszym szkolnym ikonopisarzom w podejmowaniu ich artystycznych inicjatyw.

Zaproszeni goście umilili spotkanie przy herbatce ciepłą rozmową z ikonopisarzami z klas IV-VIII. Spośród 46 uczniów piszących ikony – jedynie połowa uczestniczyła w tej miłej rozmowie, bowiem pozostali byli zobowiązani do wykonywania w pierwszej kolejności innych szkolnych działań. Tego dnia ósmoklasiści pisali próbny egzamin, trzymaliśmy za nich kciuki! W czasie szkolnych przerw odwiedzali nas w galerii i dzielili się wrażeniami na temat egzaminu; szkolnych walentynek; chęci pisania ikon; wylewania pouringowych obrazów.

Przy smacznych orkiszowych rogalikach (które piekła Pani Maria) i chrupiących ciasteczkach (to dzieło Pani Lucyny!) pojawiały się coraz to nowe propozycje atrakcyjnych szkolnych warsztatów. Był to również czas podsumowania kolejnego projektu „Pisanie ikon i nie tylko…”. Jego autorka, Katarzyna Gorzelak, była dumna z poczynać swych podopiecznych ikonopisarzy. Ci zaś oprócz pisania ikon okazali się artystami w wielu innych technikach, wśród których prym do tej pory wiedzie pouring. Dlatego dla naszych gości przygotowano pouringowe obrazy w specjalnie na tę okazję- uszytych torbach prezentowych z logo pracowni pisania ikon. Ikonopisarze z IV klasy przygotowali zdrową czekoladę. A niektóre z uczestniczką warsztatów malarskich wcieliły się w rolę profesjonalnych kelnerów proponujących herbatę z imbirem, cytryną; owocową i inną. A przepis na czekoladę czeka na chętnych w szkolnej galerii. Przysmak z bakaliami chyba oczarował naszych gości.

Podczas spotkania okazało się, że Pani Maria Szczepańska to artystka i pasjonatka japońskiej sztuki amigurumi. Obiecała Ikonopisarzom spotkanie w celu przybliżenia i zademonstrowania sztuki dziergania maskotek. Warto zaznaczyć, że to dodatkowo osoba, która jest sprzymierzeńcem szkolnych przedsięwzięć. Wielokrotnie umożliwiała nam ikonopisarską działalność w szkole w ramach projektów – ofert konkursowych na realizację zadań publicznych. Prawie co roku udaje się pozyskać środki na pisanie ikon, warsztaty artystyczne w szkole. I tym razem będziemy wkrótce realizować kolejny ph Na deskach pisane…- warsztaty ikonograficzne, quillingowe i rękodzielnicze - zadania w sferze kultury, sztuki ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Autorką projektu jest Katarzyna Gorzelak, członkini Stowarzyszenia Nasze Dzieci. Udało się przy aprobacie Wójta Gminy Dąbrówno, Komisji Konkursowej pozyskać na realizację projektu 13000 zł. Bardzo się cieszymy, bo oprócz pisania ikon poznamy kolejną ciekawą technikę- quilling.

Spotkanie w szkolnej galerii było bardzo udane, atmosfera ciepła i przyjazna. Rozmowy trwały długo. Poznawaliśmy indywidualną twórczość szkolnych artystek, m.in. Mai Mackiewicz i Santi Sabadash. Nasze artystki z VI klasy, ich dorobek- cieszą się popularnością i zainteresowaniem wśród kolegów, szkolnej i lokalnej społeczności.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za obecność w Walentynkowym spotkaniu z Ikoną. Dziękujemy za piękne notesiki dla Ikonopisarzy - prezenty od pana Wójta. Życzymy sukcesów i kolejnych artystycznych odkryć.

                                                                                                   Katarzyna Gorzelak

i9

 

Więcej…
 
DZIEN BABCI I DZIADKA Drukuj

Dzień Babci i Dziadka 

 

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością i wszystkim, co dobre. 

Dzieci z punktu przedszkolnego przygotowały programy artystyczne, w które włożyły całe serce.

Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W ten sposób chciały okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Zapraszamy do obejrzenia programów artystycznych.

 

Grupa ,, Pszczółki" (klik w obrazek)

inbound5875187090381017486 

Grupa ,, Tygryski" (klik w obrazek) 

inbound7821472135004765027

 

 
szkolenie on-line Drukuj

szkolenie online

 
Tydzień Karnawałowy Drukuj

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas Tygodnia Karnawałowego.

Liczymy na waszą kreatywność i duże poczucie humoru.

W środę będzie Dizeń bez plecaka. Ale książki trzeba przynieść :) . W czym je przyniesiecie zależy od waszej kreatywnośći.

Może to być koszyk, worek, karton........................i co tam jeszcze wam wpadnie do głowy.

 

karnawa

 
Uwaga! Zmiany w planie Drukuj

Od 6 lutego 2023 roku nastąpiły nieznaczne zmiany w planie lekcji.

NOWY PLAN

 
Spotkanie z Darczyńcami naszej szkoły Drukuj

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,

że tylko to wszystko, co robimy dla innych,

jest tym, co naprawdę warto robić”

           Carroll Lewis

 

Dzień 20 stycznia 2023 roku był wyjątkowym w naszej szkole. Kilka dni wcześniej w Galeryjce Na Uboczu krzątało się wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy podekscytowani, pochłonięci pracą. Nad całością, dbając o każdy detal, czuwała Pani Katarzyna Gorzelak. Trwały przygotowania do spotkania ze sponsorami, którzy sprawili, że nasi uczniowie zostali bardzo hojnie obdarowani z okazji mikołajek. Niektórzy kończyli pisanie ikon. Inni wykonywali obrazy- prezenty niespodzianki dla gości. Kolejna grupa porządkowała galerię i przygotowywała wystawy prac naszych uczniów.

Dyrekcja szkoły zapraszając naszych sponsorów, chciała podziękować im za dar serca, za pomoc okazaną dzieciom i szkole. Na przybyłych czekała świątecznie udekorowana świetlica szkolna, która przekształciła się w prawdziwą salę bankietową.

Artystycznych wrażeń nie zabrakło dzięki koncertowi chóru szkolnego pod batutą Pani Anny Szybanow. Kilkadziesiąt dziecięcych głosów zaśpiewało z całego serca, wywołując uśmiech na twarzach gości.

            Gdy Goście udali się do Galeryjki Na Uboczu, nie mogli uwierzyć w to, co ukazało się im oczom. Wernisaż ikon i obrazów wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców wzbudził zachwyt przybyłych. Po wystawie oprowadzili gości uczniowie- uczestnicy warsztatów ikonopisarkich, którzy z detalami opowiedzieli o tym, jak wygląda proces ich „pisania”. Dzieci zaprosiły również dorosłych do napisania swojej ikony.

            Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć dwie wystawy autorskie, to obrazy uczennic naszej szkoły: Mai Mackiewicz i Santie Sabadash. Autorki z dumą opowiadały historie swoich prac, dzieliły się wiedzą na temat techniki ich wykonywania.

            Nasi goście otrzymali pamiątkowe upominki. W ręcznie szytych torbach z logo naszej szkolnej galerii czekały na nich obrazy pouringowe wykonane przez dzieci.

            Takie dni na długo pozostają w pamięci. Sprawiają, że jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła jest wyjątkową, wyróżnia się wśród innych. Wernisaże prac i występy publiczne uczniów sprawiają, że wzrasta w nich poczucie własnej wartości. Uczymy się współpracy, kultury bycia, umiejętności, które są niezbędne w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego magicznego dnia. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Katarzyny Gorzelak: pomysłodawcy i duszy tego przedsięwzięcia. Dzielnie wspierało ją wiele osób: Karolina Grzegrzółka, Marta Sadowska, Żaneta Sadowska, Zdzisława Karcz-Płocharska, Agnieszka Sadowska, Stanisława Trzaskalska i nasi dzielni ikonopisarze z klas IV-VIII. Tak jak przy pisaniu ikon dało się w ten sposób odczuć, co znaczy synergia i współdziałanie.

 

Wykonujemy wszystkie ikony w naszej Galeryjce Na Uboczu– pod kierunkiem Katarzyny Gorzelak. Pomagają nam też inni nauczyciele, którzy stają się także uczestnikami warsztatów. Dobrze odczuwać, że tworzymy jedną całość. Warsztaty plastyczne prowadzi także pani Marta Sadowska. Z nią przygotowujemy większość naszych dekoracji świątecznych i okolicznościowych.

W Ikonie dominuje inna niż w tradycyjnym malarstwie – perspektywa- zbieżna, skupiona na postaci w centralnym położeniu. Zbieżna oznacza zawsze spotkanie…

Tym razem to telespotkanie- kilka zdjęć do obejrzenia z naszej galeryjki „Na Uboczu” , a jednocześnie podsumowania projektu z zakresu realizacji zadań publicznych Gminy Dąbrówno ph „Ikony i nie tylko…”Zapraszamy.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,

kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi...” (Jan Paweł II)

 

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom Szkoły: Piotrowi Zwalińskiemu- Wójtowi Gminy Dąbrówno, Marcinowi Mówińskiemu, Annie i Wojciechowi Podolakom, Barbarze Bober, Małgorzacie Świstackiej-Suwale, Annie Mackiewicz, Andrzejowi Waszczyszynowi, Januszowi Kamińskiemu, Maciejowi Malimonowi, Andrzejowi Piątkowi, Sabinie Żuralskiej, Pawłowi Kaczorkowi, Karolowi Górneckiemu, Karolinie Tysce, Grzegorzowi Karpińskiemu, Mariuszowi Oman, Klaudii Wolskiej, Ewie i Andrzejowi Szczygielskim, Marcelowi Bestvaterowi, Piotrowi Grzegrzółce, Jakubowi Wójcickiemu, Wiesławie Szczepańskiej-Czosnowskiej, Joannie Kaźmierskiej, Ewelinie Kamińskiej, Tomaszowi Pawiowi,  Dagmarze Skibickiej, Jarosławowi Buczkowskiemu,
Katarzynie Machyni.

                Po spotkaniu z Darczyńcami Szkoły odbyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Obejrzeliśmy z wielką uwagą scenki dramowe w wykonaniu[K1] Młodych Strażaków pod opieką Witolda Staniszewskiego i Marcelego Bestvatera. Cenne wskazówki na pewno przydadzą się nie tylko na okres ferii zimowych.

            Po prezentacji Strażaków wszyscy wychowankowie i uczniowie zwiedzali galerię szkolną. Wernisaż umilały słodkie niespodzianki dla najmłodszych.

            Ten wyjątkowy dzień był bardzo miły. Wszystkim podobały się prace ikonopisarskie i plastyczne, a wśród nich najbardziej indywidualne wystawy Mai i Santi. Gratulujemy naszym koleżankom niebanalnej pasji tworzenia wyjątkowej sztuki.

Aldona Nowakowska, Katarzyna Gorzelak

 

 


 
Bardzo ważna informacja Drukuj
???? Uwaga‼️Bardzo ważna informacja‼️
Ruszył projekt pt. „Centrum Pomocy Dzieciom w Olsztynie”.
To inicjatywa, która jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ chcemy w ten sposób zadbać o dzieci pokrzywdzone przestępstwem.
POMOC JEST NIEODPŁATNA!!!
Nasza oferta skierowana jest do:
????dzieci i młodzieży, które :
o doświadczyły przemocy lub wykorzystywania seksualnego,
o były ofiarami lub świadkami przestępstw,
o uczestniczą w procedurach karnych w charakterze pokrzywdzonego lub świadka
????ich niekrzywdzących rodziców lub opiekunów.
Jeśli sytuacja Twojego dziecka lub podopiecznego/podopiecznej odpowiada powyższym warunkom i uważasz, że dziecko potrzebuje pomocy Centrum, skontaktuj się z nami.
????Telefon komórkowy: 789 880 216
⏰ Czynny w godz. 9.00-14.00
???? Olsztyn, ul. Niepodległości 85
☎️ Telefon stacjonarny: 89 534 99 55
???? Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
Stowarzyszenie Arka wraz z Fundacja dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste i Polskie Towarzystwo Psychologiczne - Oddział w Olsztynie wspólnie podjęły działania, aby w Olsztynie powstało pełnowymiarowe Centrum Pomocy Dzieciom - miejsce profesjonalnej pomocy dla dzieci i młodzieży pokrzywdzonych przestępstwem. Chcemy w tym procesie korzystać z doświadczenia i wsparcia Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Doświadczamy na tej drodze bardzo dużo wsparcia i dobrej energii od dobrych, mądrych ludzi. To daje nam siłę i nadzieję ❤️
 
Źródło: facebook Arka
 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj

Zapraszamy do obejrzenia występu wychowanków z oddziału przedszkolnego 0c oraz 0d

z okazji Dnia  Babci i Dziadka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hEEJCHjOquA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 38