Punkt przedszkolny


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu Drukuj

O swoich babciach i dziadkach pamiętały przedszkolaki. Oto kilka zdjęć z uroczystości.

 
Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości Drukuj

   

flaga ruch

   Tak Jak każdy obywatel naszego kraju, tak też i dzieci z Punktu Przedszkolnego, uczciły urodziny Polski śpiewając piosenki i mówiąc wiersze.

    Odświętny strój, prezentacja multimedialna z Symbolami Narodowymi, wystrój sali , zaproszeni goście i mali aktorzy–

wszystko to wprowadziło naszą małą społeczność w nastrój radości i serdeczności.

Po występie grupy 3 i 4 latków, swój program zaprezentowała grupa 5- latków, 

a my zamieniliśmy się w widzów. 

Występ został poprzedzony serią przeprowadzonych zajęć, realizując jednocześnie III Moduł Międzynarodowego Projektu

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Zajęcia wprowadzały stopniowo dzieci w temat 100 rocznicy odzyskania Niepodległości metodą storyline.

 
Dzień Misia Drukuj

dzienmisia   

 

     Dzień Pluszowego Misia jest jednym z najfajniejszych dni w życiu przedszkolaka. W tym dniu do przedszkola przychodzi również miś. Tak było i u nas. Każdy przedszkolak przyniósł z domu swojego ukochanego misia. Niektórzy nawet dwa lub trzy, w trosce o to, aby nikomu nie zabrakło misia do przytulania. Miś towarzyszył dzieciom w każdej czynności, brał udział w zabawie i tańcach. Dzieci wysłuchały krótkiego wiersza o tym, jak Asia zapomniała o swoim misiu, zastępując go nową przytulanką. Wiersz odczytał Wójt naszej Gminy Piotr Zwaliński. Przychodząc do przedszkola, przyniósł ze sobą dwa misie,  które jak twierdził szukały przedszkolaków z Dąbrówna.

     Misie zamieszkają już na stałe w przedszkolu. Co jakiś czas dzieci będą zabierać je do domów, aby się nimi opiekować, poczytać im wspólnie z rodzicami książeczki.

    Okazało się, że na szkolnym korytarzu misie zrobiły tajemnicze ślady na przedszkolnym korytarzu.

 

 
Pasowanie na przeszkolaka Drukuj

My jesteśmy przedszkolaki, małe słodziaki.

Dziś się pięknie kłaniamy i wszytkim Wam przedstawiamy.

3 i 4 latki to są dzieci z tej gromadki, 

Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują. 

     W dniu 26 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Wychowankowie, pierwszy raz występując na scenie, z wielkim zaangażowaniem śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Wszyscy bili gromkie brawa, a pani dyrektor Małgorzata Malimon z dumą pasowała maluchów na dzielnych przedszkolaków. Zaproszeni goście wręczali prezenty, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. To był ważny dzień, który na pewno utkwi w pamięci nie tylko przedszkolakom, ale również paniom nauczycielkom. Widać było wzruszenie na ich twarzach. 

Ewa Mówińska

 
Święto ziemniaka Drukuj

  

ziemniaki

 

     Bardzo miło wspominamy wspólnie zorganizowaną biesiadę pod nazwą Święto Ziemniaka. Spotkaliśmy się w uroczym miejscu - Zakątek nad Dąbrową. Tatusiowie rozpalili ognisko, a mamy zadbały o prowiant. Można było upiec sobie kiełbaskę, jabłka, ziemniaki, napić się gorącej herbaty oraz wziąć udział w konkursach zorganizowanych przez panią Martę. Bardzo ważnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na nazwę Punktu Przedszkolnego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała pani Małgosia. 

      Minimalną liczbą głosów wygrała nazwa AKADEMIA MALUCHA. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był świetny pomysł i koniecznie musimy spotykać się częściej. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2