Warsztaty z szydełkowania Drukuj

 

Szydełkowe spotkanie!

             Od jakiegoś czasu w naszej szkole, a ściślej na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych czy galerii pisania ikon, trwają zajęcia nauki oczek i półsłupków, czyli…. szydełkowania. Pomysł wyszedł w czasie Walentynkowego Spotkania z Ikoną.

              Dzisiaj, czyli 9 marca 2023 r., odwiedziła nas Pani Maria Szczepańska! To prawdziwa artystka, świetnie zna się na sztuce amigurumi. Pokazała nam, jak wykonać przepiękne maskotki na szydełku! Ależ to frajda! Sztuka nie jest łatwa, wymaga skupienia i cierpliwości. Uczymy się tzw. „magicznego kółeczka”, na którym przybywa kilka półsłupków i zaczyna się wyścig oczek naokoło środka czapeczki krasnala. Tak, jesteśmy ambitni i postaramy się      w cyklu kilku spotkań też stworzyć szydełkową maskotkę.

W naszej galerii szkolnej, za sprawą pani Katarzyny Gorzelak i Marty Sadowskiej, zorganizowano warsztat – tym razem- szydełkowania! I dlatego około godziny 13.30 pojawiła się Pani Maria z tajemniczymi koszyczkami - wypełnionymi włóczkami i akcesoriami do szydełkowania, a właściwie tworzenia amigurumi. Z wielką dokładnością, krok po kroku, wg ustalonego schematu graficznego „Krasnala w czapeczce”, Pani Marysia pokazywała etapy wykonania sympatycznej maskotki. Uczestnicy warsztatu to ikonopisarze z klas: IVa, b, V, VII. Łatwo nie było, ale zacięcie do szydełkowania w przeciągu kolejnych minut wzrastało coraz bardziej. Czas nam umiliło mleczko i słodka przekąska – zasponsorowana przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Dzisiejsze spotkanie upłynęło w przyjaznej i miłej atmosferze. Świetnie jest się uczyć czegoś nowego! Julka z V klasy podziękowała Pani Marii za to, że zechciała poświęcić nam swój czas i podzielić się tą ciekawą sztuką. Artystka w sztuce amigurumi obiecała, że wkrótce znów pojawi się w szkole, abyśmy mogli dalej szydełkować. Wielu połknęło bakcyla i niecierpliwie czeka na kolejne spotkania. Dziękujemy - pani Marysiu!

                                                                                                   Katarzyna Gorzelak

szydełko tyt

 

 

kol5kolarz1kol2kol4