PODSUMOWANIE AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ KONWALIA Drukuj

Dnia 7 listopada 2023 r. (wtorek) o godzinie 10.30 (podczas przerwy) odbędzie się podsumowanie akcji Mikołaj Kopernik Konwalia poprzez:

Nasadzanie konwalii - certyfikowane kłącza konwalii na pamiątkę rocznicy 550. urodzin Mikołaja Kopernika.

Przygotujemy rabaty, ogrodzimy.

Na rabacie kwiatowej, zostanie umieszczona tablica upamiętniająca
to wydarzenie.


PODSUMOWANIE AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ KONWALIA

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła brała udział w Akcji społeczno-edukacyjnej Konwalia, której organizatorem był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę jego urodzin. Celem Akcji społeczno-edukacyjnej Konwalia było upowszechnienie dokonań Mikołaja Kopernika oraz wzbudzenie zainteresowania postacią naszego Wybitnego Rodaka. Nasz szkoła z ochotą włączyła się do akcji. Szkolnym koordynatorem całego projektu zostały:  pani Karolina Grzegrzółka  i  pani Marta Kęsicka.
Do działań propagujących życie i twórczość naszego wybitnego rodaka włączyła się cała społeczność szkolna. W ramach akcji podjęto się realizacji wielu przedsięwzięć:
- odbyły się lekcje poświęcone osobie wielkiego astronoma,
- liczne gazetki, plansze, modele układu słonecznego,
- wykonywano prace plastyczne związane z działalnością Kopernika,
- odbył się  szkolny konkurs na logo akcji ,
- wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie na album Mikołaj Kopernik - człowiek wielu talentów (nasza praca znalazła się na wystawie w Olsztynie,
- wzięliśmy udział w Biegach Grunwaldzkich w obecności  „Mikołaja Kopernika”.
Ostatnim zadaniem do przeprowadzenia w ramach akcji już w nowym roku szkolnym miało być nasadzenie na terytorium szkół konwalii. Konwalia od średniowiecza utożsamiana była ze  sztuką medyczną, którą praktykował Mikołaj Kopernik, i to właśnie z konwalią jest często przedstawiany na portretach.

Serdecznie zapraszam

konwalia4

konwalia2konwalia3konwalia5