Wielkanocna pomoc dla zwierząt Drukuj

        serce dla

        Propagowanie idei niesienia pomocy innym jest celem szkolnego wolontariatu. Realizując to hasło wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie przeprowadzili zbiórkę karmy i pieniędzy na rzecz zwierząt bezdomnych przebywających w miejcu tymczasowego pobytu stworzonym na terenie naszej gminy.

        W przedświąteczną sobotę wielkanocną młodzi ludzie pojawili się przed miejscowymi sklepami i zebrali łącznie 15 kg karmy dla psów i kotów oraz kwotę 203zł,  która została wpłacona na konto Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt w Dąbrównie. Niesienie pomocy i wspieranie bezdomnych, porzuconych zwierząt ma na celu uwrażliwienie nie tylko młodego pokolenia, ale wszystkich ludzi na potrzeby innych.

Opiekun wolontariatu Barbara Chmielewska

 

        Bezdomnym zwierzątom pomagają też młodsi uczniowie naszej szkoły. Z inicjatwy Małego Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów uczniowie z klas od 0 do IV zbierali karmę dla bezdomnych zwierząt. Dzieci i ich Rodzice mają Wielkie Serca. Podczas akcji zebrano prawie 50kg jedzenia dla bezdomnych zwierząt. Karmę przekazano Stowarzyszeniu Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt w Dąbrównie.

Anna Grzęda- Borkowska i Katarzyna Bestvater

Dziękujemy Wszystkim Osobom, które włączyły się w akcje pomocy za Wsparcie bezdomnych zwierząt-

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt