„JULKA… szydełkuje i maluje…” Drukuj

nasze-sukcesy-1

JULKA… szydełkuje i maluje…”

Julia Sadowska jest uczennicą klasy VI. To prawdziwa artystka, która swą pasją do malowania, szydełkowania, pisania ikon zaraża innych…- I o to właśnie chodzi, aby robić coś z pasją- tak mawia Julia- I przekazywać to, co się umie – innym!

Ona uwielbia malowanie, ale nie tylko, wylewa akrylowe obrazy, szydełkuje. Sama wydziergała ostatnio przepiękną maskotkę. Przenosi na płótno abstrakcyjne obrazy, które można podziwiać w szkolnej galerii „Na Uboczu”. Próbuje na większe podobrazia „przelewać” swe pomysły. Tworzy kolejne ciekawe obrazy. Pomaga młodszym ikonopisarzom zrozumieć dość trudną sztukę pisania ikon. Stała się asystenką w czasie zajęć- warsztatów ikonopisarskich. Brawo Julka! Tak trzymaj! Świetnie, że emanujesz pasją, troską o innych, chęcią dzielenia się swymi zainteresowaniami w dzierganiu, „wylewaniu”, malowaniu. Czekamy na Twoje kolejne dzieła, maskotki, obrazy, pomysły…. Powodzenia! Oby ten zapał w Tobie nigdy nie przygasł.

Katarzyna Gorzelakjulka

julka2julka3julka4

 

Julka jest bardzo pomysłowa. Kiedyś w pracowni ikon malowała akrylami obraz. Plamy barwne pojawiały się na płótnie, ale i na…spodniach oraz bluzie młodej artystki.     Czasem tak bywa, że farba z ubrania nie chce zejść… Co robić?

Następnego dnia Julka przyszła do szkoły w spodniach, które samodzielnie pomalowała farbami do tkanin, aby ukryć „zniszczenia” farbą; defektu nie widać, a spodnie robią furorę i wyznaczają tren mody w szkole!!!

 

 

 

julka.png700