Kamila - zdobywczynią II miejsca w konkursie plastycznym Drukuj

      

kamila

 

       Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym ph „Wielcy i Sławni ostródzianie..." W czasie lekcji sztuki pod okiem pani Katarzyny Gorzelak pojawiały się kolejne pomysły na obrazowanie słynności z Ostródy i jej okolic. Pojawiali się sportowcy, ich trenerzy, piosenkarze, malarze i inni artyści. Chłopcy z klasy VI pokazywali m.in. Jerzego Masztalera, założyciela klubu sportowego „Sokół". Kamila Krawczyńska zafascynowała się wyczynem pewnej kobiety. Postanowiła stworzyć pracę kolaż, która ukazałaby panią Krystynę Chojnowską-Liskiewicz . To jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, inżynier budowy okrętów. Pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię. Urodziła się w Warszawie, po wojnie jej rodzina przeniosła się do Ostródy. Studiowała na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Budowy Okrętów. W roku 1966 otrzymała patent kapitana jachtowego. W latach 1976–1978 samotnie opłynęła dookoła świat na pokładzie jachtu „SY Mazurek", skonstruowanego przez jej męża, Wacława Liskiewicza.
        Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 8 szóstoklasistów. Ich prace można było podziwiać w Ostródzkim zamku, a obecnie w amfiteatrze w Ostródzie. Chętne osoby mogą oddać swój głos na pracę, która im się spodoba. W ten sposób dodatkowo pojawia się nagroda publiczności dla najpopularniejszego dzieła konkursowego.
Uczennica naszej szkoły, Kamila K. została szczególnie wyróżniona nagrodą II miejsca. Serdecznie gratulujemy jej i opiekunowi- K.Gorzelak.

bijace-brawo-dlonie