Aktualności
Wyjazd na Targi Hubertus Drukuj

    W dniu 11 października 2018 roku ponad 40-osobowa grupa uczniów, głównie z klas czwartych,  z naszej szkoły wyjechała na wycieczkę na Targi Hubertus do Ostródy.

    Tak jak w latach ubiegłych, podczas targów powstała ścieżka edukacyjna, dzięki której uczniowie naszej szkoły poznali las i jego mieszkańców, obejrzeli piękne okazy zwierząt, na co dzień żyjących w głębi polskich lasów. Po ścieżce oprowadzali uczniów myśliwi i leśniczowie, którzy przekazali dzieciom w sposób profesjonalny wiedzę.

     Dzieciom spodobała się ścieżka leśna  przygotowana pod dachem. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z innymi.

 

 

   

 
Wycieczka do Gietrzwałdu Drukuj

      Dnia 01 pażdziernika 2018 oku uczniowie klas IV oraz klas V pojechali na wycieczkę do Gietrzwałdu.

     Dzieci odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej, miejsce święte zwan "Polskim Lourdes". Uczniowie w ciszy pomodlili się w Sanktuarium,  zanieśli swoje prośby i podziękowania Matce Bożej. Kolejnym ważnym punktem wycieczki było pobyt w miejscu objawień oraz przy cudownym  źródełku.

     Przypomnijmy historię tego miejsca. Dnia 8 września 1877 roku Matka Boża pobłogosławiła źródełko, którego wody odtąd zaczęły  przynosić  ulgę w cierpieniu oraz powodować  liczne uzdrowienia. Uczniowie napełnili przygotowane naczynia,aby przywieźć "cudowną wodę" swoim rodzinom. Każdy uczeń na pamiątkę pobytu w Sanktuarium w Gietrzwałdzie otrzymał książeczkę" Tajemnice różańcowe" zawierająca modlitwy, o które prosiła Matka Boża podczas objawień.

   W drodze powrotnej dzieci zjadły ciepły posiłek w McDonaldzie, restauracji uwielbianej przez dzieci.

 

 
Wycieczka do Elbląga Drukuj

     Dnia 15 września 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły udała się na jednodniową wycieczkę- rejs Kanałem Elbląskim. Wyjazd był możiwy dzięki realizacji w naszej szkole projektu "Szkolna Akademia Umiejętności". Naszą przygodę rozpoczęliśmy w miejscowości Buczyniec, zaś miejscem docelowym był Elbląg.

     Pochylnia Buczyniec to pierwsza pochylnia licząc od strony Pojezierza Iławskiego lub ostatnia jeżeli płyniemy od strony Elbląga. Różnica poziomu wody między górnym i dolnym odcinkiem kanału wynosi 21,5 m, a długość odcinka lądowego 550 metrów.

     Najciekawszym momentem było wciąganie naszej jednostki pływającej na wózek, na którym potem podróżowała, z nami na pokładzie, w dół i w górę pochylni. Widok poruszającego się statku, który zamiast błękitnej wody otacza zielona trawa jest po prostu bezcenny.

     Byliśmy pod wrażeniem jeziora Drużno– ornitologicznego rezerwatu przyrody. Jezioro jest zbiornikiem unikatowym w skali europejskiej. Trudno dostępne trzęsawiska i szuwary są doskonałym schronieniem i miejscem lęgowym ptaków oraz miejscem ich odpoczynku w czasie sezonowych wędrówek. Na terenie rezerwatu zaobserwowano 110 gatunków gnieżdżących się ptaków oraz liczne gatunki żerujące i przelatujące. Łącznie odnotowano 210 gatunków ptaków, co stanowi około 50 proc. składu awifauny Polski .

      Do Elbląga dopłynęliśmy po 4 godzinach. Był jeszcze Mac Donalds, chwila wytchnienia i do domu…

Violetta Mossakowska

 

 
Nasi uczniowie na otwarciu boiska w Elgnowie Drukuj

Dnia 29 września do Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie zawitał XXI wiek. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie boiska przyszkolnego składającego się z placu do gier zespołowych, bieżni 60-cio metrowej, skoczni i rzutni do pchnięcia kulą.

Po przecięciu wstęgi uczniowie ze szkół gminy Dąbrówno przystąpiły do rywalizacji sportowej w: turnieju piłki nożnej oraz zawodów lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowali w zawodach uczniowie klas VII i VIII: Martyna Augustin, Joanna Rutkowska, Kinga Waszczuk, Karolina Kozłowska, Kinga Kaczorek, Anna Karpińska, Piotr Sadowski, Wiktor Geka, Michał Ruciński, Dawid Strużyński, Jakub Ruciński, Cezary Filanowski, Oskar Piątek. W rolę asystenta sędziego skoku w dal wcieliła się uczennica klasy Vb Alicja Karpińska.

Marek Cieślak

 
Zaproszenie na konferencję Drukuj

Konferencja „1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra”

 
Rozkład lekcji w PSP w Dąbrównie Drukuj

dzwonek

Lekcje w PSP w Dąbrównie rozpoczynają o godzinie 8.00, trwają po 45 minut.

Długa przerwa w klasach I- IV: 10.35 do 10.55, natomiast w klasach V- VIII i klasach III gimnazjum: 11.30 do 11.50

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Drukuj

        W dniu 03 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

        W tym roku w struktury naszej szkoły został włączony Punkt Przedszkolny mający swoją siedzibę w GCKB w Dąbrównie. Uczniowie klas od 0 do IV od nowego roku szkolnego będą mieli zajęcia w budynku szkoły przy ulicy Powstańców 2. Natomiast Ci, uczęszczający do klas od V do VIII oraz III klasy gimnazjalne uczyć się będą przy ulicy Ostródzkiej 12.

       Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Małgorzata Malimon przywitała wszystkie osoby przybyłe na uroczystość: uczniów, szczególnie tych, którzy pzekroczyli próg naszej szkoły po raz pierwszy, rodziców, dziadków, pracowników szkoły. Do grona pedagogicznego dołączyły w tym roku nowe osoby: Pani Karolina Grzegrzółka, Pani Małgorzata Iljasiuk, Pani Ewa Mówińska, Pan MArta Kęsicka, Pani Barbara Kieszczyńska i  Pan Rafał Zych.

     Pani Dyrektor życzyła wszystkim: uczniom, nauczycielom i rodzicom, aby rozpoczynający się rok szkolny był żródłem radości i  satysfakcji.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 Drukuj

witaj szkolo

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczniemy  w dniu 03 września 2018 roku

mszą świętą w kościele parafialnym w Dąbrównie.

Po mszy zapraszamy na apel do siedziby szkoły przy ulicy Ostródzkiej 12.

 
Przyjazdy uczniów do PSP w Dąbrównie Drukuj

autobus

Rozkład jazdy autobusów w dniu 03 września 2018 roku:

Ostrowite- 7.20              Saminek- 7.25           Samin- 7.30

Gardyny- 8.00                Osiekowo- 8.05          Łogdowo- 8.10         Samin kolonia- 8.20  

Samin- 8.40

Trasa Odmy- Lewałd- Okrągłe – Wądzyn:

Odmy- 6.50          Lewałd- 6.55        Okrągłe- 7.00      Wądzyn - 7.10     Dąbrówno- 7.20

Trasa Pląchawy- Bartki- Tułodziad- Fiugajki – Marwałd- Wierzbica- Elgnowo:

Pląchawy- 6.50      Bartki- 6.55       Tułodziad- 7.00      Fiugajki – 7.10      Marwałd- 7.30       Wierzbica- 7.40     Elgnowo- 7.50     Wierzbica – 8.00

Dąbrówno- 8.15

Uczniowie czekający na autobus w Marwałdzie- kolejny autobus 7.40

 

Rozkład jazdy autobusu od 04 września 2018 roku:

Gardyny- 6.35         Osiekowo- 6.40           Łogdowo- 6.45

Ostrowite- 7.20       Saminek- 7.25             Samin- 7.30

Samin- 7.47

 

 

 
Informacja o posiedzeniu Rady Pedagogicznej Drukuj

W dniu 29 sierpnia 2018 roku o godzinie 9.30 w sali nr 2 PSP

w Dąbrównie

rozpocznie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

 
Wykazy podręczników obowiązujących w PSP w Dąbrównie w roku szkolnym 2018/2019 Drukuj

podręczniki-ruchomy 

 

Wykaz podręczników dla uczniów od klas 0 do VIII szkoły podstawowej

 

Wykaz podręczników dla klas III gimnazjalnych PSP w Dąbrównie


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 13