Aktualności
Wyniki egzaminu ósmoklasisty Drukuj

Wyniki egzaminu ósmoklasisty!!!

Witamy Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że dnia 3.07.2023 r. (poniedziałek) pojawią się Wasze wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Wtedy właśnie można je dokładnie sprawdzić swoim loginem i hasłem, które otrzymaliście od wychowawców. Gdyby zdarzyła się sytuacja zagubienia tych danych, nie martwcie się, wystarczy zadzwonić do szkoły, a my podamy Wam potrzebne dane (lub zrobi to wychowawca!).  

Potem musicie koniecznie wejść na stronę Komisji Egzaminacyjnej z Łomży

www.oke.lomza.pl

po lewej stronie zakładki należy się zalogować i sprawdzić swoje wyniki.

Powodzenia, my też niecierpliwie czekamy!

 

Pamiętajcie, że musicie ze szkoły odebrać zaświadczenia egzaminacyjne i dostarczyć je do wybranych szkół. Odbierzemy Wasze zaświadczenia z Ostródy w dniu 6.07.2023 r.(czwartek ok. godz. 9.00-12.00), a od ok. 13.00 tego samego dnia możecie je odebrać ze szkoły. Musimy je jedynie powielić w kilku egzemplarzach. W tym celu na pewno skontaktuje się z Wami Wasz wychowawca, aby ustalić dokładniejszą godzinę spotkania i odbioru (pokwitowania) zaświadczenia. Jeśli ktoś nie może tego dnia odebrać zaświadczenia osobiście, zrobi to za niego jego rodzic.

Pozdrawiamy Was serdecznie i do zobaczenia wkrótce (6.07.2023 r. w czwartek ok. godz. 13.00)

dyrekcja szkoły

 
Bezpieczne wakacje Drukuj

bezpieczne obraz

10 zasad bezpiecznych wakacji

Wakacje to słońce, kąpiele w jeziorze lub morzu, piesze wędrówki, relaks i zabawa. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, żeby były w pełni udane.

Na wakacjach, podobnie jak na co dzień, zachowuj umiar i rozsądek we wszystkim, co robisz. To nadrzędna zasada bezpieczeństwa. Przedstawione niżej zasady wskazują, jak zachowywać się w konkretnych sytuacjach.

1. Chroń się przed słońcem

Przebywając na słońcu, narażasz się na szkodliwe promieniowanie UV. Przyczynia się ono np. do nowotworów skóry albo udaru. Dlatego zachowuj ostrożność nie tylko na plaży, ale też podczas pieszych wędrówek czy na placu zabaw. Używaj kremu z filtrem UV – 50+. Wkładaj na głowę czapeczkę zakrywającą uszy i kark. Chroń oczy okularami z filtrem UV. Zakładaj koszulki z rękawem, zakrywające ramiona. Unikaj aktywności na słońcu między godziną 10:00 a 14:00.

2. Nawadniaj się

Dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów w ciągu dnia, a podczas upałów nawet do 3,5 litra. Na wycieczki lub plażę obowiązkowo zabieraj ze sobą wodę mineralną, żeby uniknąć odwodnienia.

3. Uważaj nad wodą

Kąp się tylko w miejscach oznaczonych, pod nadzorem ratowników. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska, na którym wypoczywasz. Zorientuj się, gdzie jest stanowisko ratownika oraz punkt pierwszej pomocy. Nigdy nie pływaj po alkoholu lub narkotykach. Nie pływaj na czczo lub bezpośrednio po posiłku. Nie skacz, ani nie nurkuj w niezbadanych wodach. Na łódce czy kajaku zawsze miej na sobie zapiętą kamizelkę ratunkową. Jeśli masz pod opieką jakieś osoby, np. dziecko, czujnie je obserwuj.

4. Przygotuj się do wędrówek

Na wędrówkę zabierz prowiant, wodę, latarkę, telefon i ciepłą oraz przeciwdeszczową odzież – pogoda lubi się zmieniać, zwłaszcza w górach. Zaopatrz się w elementy odblaskowe, żeby po zmierzchu dobrze widzieli Cię kierowcy. Poruszaj się oznakowanymi ścieżkami, a w górach – po wyznaczonych szlakach. Przed wyjściem poinformuj kogoś, jaką trasą pójdziesz. Jeśli wybierasz się na wycieczkę rowerową – załóż kask. Klapki przydatne będą na plaży, chroniąc stopy przed zranieniem ostrymi kawałkami szkła. Na wycieczkę do lasu załóż wysokie, wygodne buty, żeby zabezpieczyć się przed ukąszeniem żmii zygzakowatej.

5. Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami

Kleszcze mogą przenosić groźną chorobę – boreliozę. Dlatego na spacery po łąkach, w parku lub lesie zakładaj spodnie z długimi nogawkami i koszulki z długim rękawem oraz używaj repelentów – środków odstraszających. Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź, czy nie masz kleszcza. Odpowiedni strój i repelenty przydadzą się także, gdy napotkasz owady: gzy, meszki lub komary. Gniazda szerszeni i os omijaj z daleka.

6. Zwracaj uwagę na to, co jesz

Latem żywność łatwo się psuje – z powodu wyższej temperatury, kiepskiego przechowywania czy jedzenia w przygodnych miejscach. Spożycie zepsutej żywności najczęściej prowadzi do zatruć. Dlatego przechowuj produkty spożywcze w odpowiednich warunkach i niskiej temperaturze, myj owoce i warzywa przed jedzeniem, przestrzegaj terminów przydatności produktów do spożycia. Pamiętaj także o myciu rąk oraz przygotowaniu żywności do spożycia zgodnie z informacjami na etykiecie. Nie kupuj produktów niewiadomego pochodzenia.

7. Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy

Warto zaopatrzyć się w materiały oraz środki pierwszej pomocy. Przydadzą się one w nagłych przypadkach zachorowania lub urazu, które mogą wystąpić w trakcie podróży. Jeśli przyjmujesz na stałe leki, nie zapomnij zabrać ich ze sobą.

8. Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie

Szybka i prawidłowa reakcja może uratować czyjeś życie. Dlatego warto umieć resuscytację krążeniowo-oddechową. Wiedzieć, jak i kiedy ułożyć ciało w bezpiecznej pozycji. Co zrobić w przypadku omdlenia, krwotoku, zatrucia, oparzenia, porażenia prądem, zachłyśnięcia, skaleczenia czy zwichnięcia lub złamania kończyny.

9. Pamiętaj o numerach alarmowych

W sytuacji zagrożenia Twoja pamięć może Cię zawieść. Dlatego zapisz numer alarmowy 112 w telefonie albo na kartce, którą cały czas będziesz przy sobie nosić. Gdy Ty lub ktoś inny znajdzie się w niebezpieczeństwie, zadzwoń po pomoc. Poinformuj dyspozytora, w jakim stanie jest osoba poszkodowana i gdzie się znajduje.

10. Za granicę zabierz ze sobą kartę EKUZ

Jeśli planujesz urlop w Europie i jeszcze nie masz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), złóż wniosek o nią. Dzięki EKUZ w razie nagłej choroby będziesz mógł skorzystać z leczenia.

 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 - fotorelacja Drukuj

koniec r1

Więcej…
 
Pożegnanie absolwentów klas VIII - fotorelacja Drukuj

poż abs1

Więcej…
 
Podsumowanie konkursów -fotorelacja Drukuj

rozdyp11

Więcej…
 
Spotkanie z policjantami Drukuj

Przed wakacjami naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, aby przypomnieć wszystkim uczniom zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

policja

 
Laboratoria przyszłości Drukuj

Uczniowie z klasy VI przygotowywali posiłki wykorzystując do tego celu sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu pt. "Laboratoria przyszłości". Było smacznie, zdrowo i bardzo wesoło.

lab4

Więcej…
 
Wycieczka klasy V do Skansenu w Olsztynku - fotorelacja Drukuj

olsz2

Więcej…
 
Wycieczka klasy V do Grunwaldu - fotorelacja Drukuj

grun5

Więcej…
 
Konkurs recytatorski Drukuj

 Konkurs Recytatorski 

 

Uczniowie klasy 2a uczęszczający na zajęcia teatralne wzięli udział w konkursie recytatorskim. 

 354107737 247097778024563 590716448031629136 n

Celem konkursu było: 

- popularyzowanie poezji dziecięcej,

- promowanie talentów recytatorskich, 

- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, 

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 

 

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: 

mgr Małgorzata Iljasiuk 

mgr Anna Ochlak 

 

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy: 

I miejsce: Kinga Staniszewska

II miejsce: Agata Żuralska

III miejsce: Liwia Grzegrzółka

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji. 

353831509 792445095865893 7789934685392304830 n353372785 629426549143767 6354620073029112087 n

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKIE BIEGI GRUNWALDZKIE Drukuj

2 czerwca reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskich biegach przełajowych na polach grunwaldzkich.

37 zawodników z klas I-VIII w składzie: 

Mól Dominika, Kościńska Maja, Orłowski Hubert, Wójcicki Dionizy, Cieślak Lena, Leszczyńska Marta, Grzegrzółka Liwia, Bestvater Emilia, Podolak Wojciech, Żuralska Agata, Starzyński Jakub, Szczygielska Izabella, Brzezińska Nikola, Skibicki Wiktor, Mówiński Jakub, Walat Brajan, Nadolska Iga, Szydlik Anna, Nowowiejska Anna, Szczygielska Zuzanna, Gresiuk Zuzanna, Karpiński Amelia, Sadowska Julia, Iljasiuk Maja, Gorzelak Olga, Orłowski Krystian, Szpejna Natasza, Knitter Weronika, Rucińska Natalia, Orłowski Jakub, Ruczyński Wojciech, Głodek Gabriel, Brudzyński Krystian, Staniszewska Dominika, Kaczorek Kacper, Śliżewski Dariusz, Konarzewski Krystian, Brudzyński Kacper;

pokonało trasy na dystansach: 400m, 500m, 600m, 800m, 1000m i 1500m.

Największy sukces osiąneła Natalia Rucińska z kl.VII, która zajęła II miejsce na dystansie 600m.

W klasyfikacji drużynowej wiejskich szkół podstawowych nasza szkoła zajęła III miejsce, a w klasyfikacji ogólnopolskiej X miejsce.

W biegu opiekunów naszą szkołę reprezentowała pani Marta Kęsicka, zajmując III miejsce.

 

GRATULUJEMY !!!   GRATULUJEMY !!!   GRATULUJEMY !!!

NATALA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 38