szkolenie on-line |
|
Tydzień Karnawałowy |
|
Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas Tygodnia Karnawałowego.
Liczymy na waszą kreatywność i duże poczucie humoru.
W środę będzie Dizeń bez plecaka. Ale książki trzeba przynieść :) . W czym je przyniesiecie zależy od waszej kreatywnośći.
Może to być koszyk, worek, karton........................i co tam jeszcze wam wpadnie do głowy.

|
Uwaga! Zmiany w planie |
|
Od 6 lutego 2023 roku nastąpiły nieznaczne zmiany w planie lekcji.
NOWY PLAN |
Spotkanie z Darczyńcami naszej szkoły |
|
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis
Dzień 20 stycznia 2023 roku był wyjątkowym w naszej szkole. Kilka dni wcześniej w Galeryjce Na Uboczu krzątało się wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy podekscytowani, pochłonięci pracą. Nad całością, dbając o każdy detal, czuwała Pani Katarzyna Gorzelak. Trwały przygotowania do spotkania ze sponsorami, którzy sprawili, że nasi uczniowie zostali bardzo hojnie obdarowani z okazji mikołajek. Niektórzy kończyli pisanie ikon. Inni wykonywali obrazy- prezenty niespodzianki dla gości. Kolejna grupa porządkowała galerię i przygotowywała wystawy prac naszych uczniów.
Dyrekcja szkoły zapraszając naszych sponsorów, chciała podziękować im za dar serca, za pomoc okazaną dzieciom i szkole. Na przybyłych czekała świątecznie udekorowana świetlica szkolna, która przekształciła się w prawdziwą salę bankietową.
Artystycznych wrażeń nie zabrakło dzięki koncertowi chóru szkolnego pod batutą Pani Anny Szybanow. Kilkadziesiąt dziecięcych głosów zaśpiewało z całego serca, wywołując uśmiech na twarzach gości.
Gdy Goście udali się do Galeryjki Na Uboczu, nie mogli uwierzyć w to, co ukazało się im oczom. Wernisaż ikon i obrazów wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców wzbudził zachwyt przybyłych. Po wystawie oprowadzili gości uczniowie- uczestnicy warsztatów ikonopisarkich, którzy z detalami opowiedzieli o tym, jak wygląda proces ich „pisania”. Dzieci zaprosiły również dorosłych do napisania swojej ikony.
Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć dwie wystawy autorskie, to obrazy uczennic naszej szkoły: Mai Mackiewicz i Santie Sabadash. Autorki z dumą opowiadały historie swoich prac, dzieliły się wiedzą na temat techniki ich wykonywania.
Nasi goście otrzymali pamiątkowe upominki. W ręcznie szytych torbach z logo naszej szkolnej galerii czekały na nich obrazy pouringowe wykonane przez dzieci.
Takie dni na długo pozostają w pamięci. Sprawiają, że jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła jest wyjątkową, wyróżnia się wśród innych. Wernisaże prac i występy publiczne uczniów sprawiają, że wzrasta w nich poczucie własnej wartości. Uczymy się współpracy, kultury bycia, umiejętności, które są niezbędne w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego magicznego dnia. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Katarzyny Gorzelak: pomysłodawcy i duszy tego przedsięwzięcia. Dzielnie wspierało ją wiele osób: Karolina Grzegrzółka, Marta Sadowska, Żaneta Sadowska, Zdzisława Karcz-Płocharska, Agnieszka Sadowska, Stanisława Trzaskalska i nasi dzielni ikonopisarze z klas IV-VIII. Tak jak przy pisaniu ikon dało się w ten sposób odczuć, co znaczy synergia i współdziałanie.
Wykonujemy wszystkie ikony w naszej Galeryjce Na Uboczu– pod kierunkiem Katarzyny Gorzelak. Pomagają nam też inni nauczyciele, którzy stają się także uczestnikami warsztatów. Dobrze odczuwać, że tworzymy jedną całość. Warsztaty plastyczne prowadzi także pani Marta Sadowska. Z nią przygotowujemy większość naszych dekoracji świątecznych i okolicznościowych.
W Ikonie dominuje inna niż w tradycyjnym malarstwie – perspektywa- zbieżna, skupiona na postaci w centralnym położeniu. Zbieżna oznacza zawsze spotkanie…
Tym razem to telespotkanie- kilka zdjęć do obejrzenia z naszej galeryjki „Na Uboczu” , a jednocześnie podsumowania projektu z zakresu realizacji zadań publicznych Gminy Dąbrówno ph „Ikony i nie tylko…”Zapraszamy.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi...” (Jan Paweł II)
Serdecznie dziękujemy Darczyńcom Szkoły: Piotrowi Zwalińskiemu- Wójtowi Gminy Dąbrówno, Marcinowi Mówińskiemu, Annie i Wojciechowi Podolakom, Barbarze Bober, Małgorzacie Świstackiej-Suwale, Annie Mackiewicz, Andrzejowi Waszczyszynowi, Januszowi Kamińskiemu, Maciejowi Malimonowi, Andrzejowi Piątkowi, Sabinie Żuralskiej, Pawłowi Kaczorkowi, Karolowi Górneckiemu, Karolinie Tysce, Grzegorzowi Karpińskiemu, Mariuszowi Oman, Klaudii Wolskiej, Ewie i Andrzejowi Szczygielskim, Marcelowi Bestvaterowi, Piotrowi Grzegrzółce, Jakubowi Wójcickiemu, Wiesławie Szczepańskiej-Czosnowskiej, Joannie Kaźmierskiej, Ewelinie Kamińskiej, Tomaszowi Pawiowi, Dagmarze Skibickiej, Jarosławowi Buczkowskiemu, Katarzynie Machyni.
Po spotkaniu z Darczyńcami Szkoły odbyły się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Obejrzeliśmy z wielką uwagą scenki dramowe w wykonaniu[K1] Młodych Strażaków pod opieką Witolda Staniszewskiego i Marcelego Bestvatera. Cenne wskazówki na pewno przydadzą się nie tylko na okres ferii zimowych.
Po prezentacji Strażaków wszyscy wychowankowie i uczniowie zwiedzali galerię szkolną. Wernisaż umilały słodkie niespodzianki dla najmłodszych.
Ten wyjątkowy dzień był bardzo miły. Wszystkim podobały się prace ikonopisarskie i plastyczne, a wśród nich najbardziej indywidualne wystawy Mai i Santi. Gratulujemy naszym koleżankom niebanalnej pasji tworzenia wyjątkowej sztuki.
Aldona Nowakowska, Katarzyna Gorzelak
|
Bardzo ważna informacja |
|
 Uwaga  Bardzo ważna informacja 
Ruszył projekt pt. „Centrum Pomocy Dzieciom w Olsztynie”.
To inicjatywa, która jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ chcemy w ten sposób zadbać o dzieci pokrzywdzone przestępstwem.
POMOC JEST NIEODPŁATNA!!!
Nasza oferta skierowana jest do:
 dzieci i młodzieży, które :
o doświadczyły przemocy lub wykorzystywania seksualnego,
o były ofiarami lub świadkami przestępstw,
o uczestniczą w procedurach karnych w charakterze pokrzywdzonego lub świadka
 ich niekrzywdzących rodziców lub opiekunów.
Jeśli sytuacja Twojego dziecka lub podopiecznego/podopiecznej odpowiada powyższym warunkom i uważasz, że dziecko potrzebuje pomocy Centrum, skontaktuj się z nami.
 Telefon komórkowy: 789 880 216
 Czynny w godz. 9.00-14.00
 Olsztyn, ul. Niepodległości 85
 Telefon stacjonarny: 89 534 99 55

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
Doświadczamy na tej drodze bardzo dużo wsparcia i dobrej energii od dobrych, mądrych ludzi. To daje nam siłę i nadzieję 
Źródło: facebook Arka
|
Dzień Babci i Dziadka |
|
Zapraszamy do obejrzenia występu wychowanków z oddziału przedszkolnego 0c oraz 0d
z okazji Dnia Babci i Dziadka.
https://www.youtube.com/watch?v=hEEJCHjOquA |
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK |
|
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Długo wyczekiwane ferie zimowe, będące okresem wolnym od zajęć edukacyjnych, są okazją do regeneracji sił dzieci i młodzieży. Wysyłając dzieci na różne formy zorganizowanego wypoczynku uczniów i wychowanków należy pamiętać, że obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej oraz właściwej opieki wychowawczej spoczywa na organizatorze wypoczynku.
Niezależnie od powyższego, czas ferii nie może nas zwolnić z czujności i troski o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, aby uniknąć zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Z tej racji przypominam o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku i zabawy.
- Przed wyjazdem dziecka na zorganizowany zimowy wypoczynek
- zapoznanie się z obowiązkami organizatora wypoczynku dzieci i młodzieży, m.in.:
- sprawdzenie organizatora wypoczynku (jaka organizacja, instytucja),
- sprawdzenie legalności zorganizowanego wypoczynku - na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://wypoczynek.mein.gov.pl/
- sprawdzenie adresu miejsca wypoczynku,
- sprawdzenie warunków wypoczynku,
- sprawdzenie terminu wyjazdu i powrotu z wypoczynku oraz miejsca i czasu odbioru dziecka, jak również zapewnienia opieki w czasie dojazdu do miejsca wypoczynku,
- dotarcie do informacji o zapewnieniu dostępu do opieki medycznej w czasie wypoczynku,
- dotarcie do informacji dot. kwalifikacji opiekunów oraz ich niekaralności (informacje od organizatorów wypoczynku),
- zapewnienie kontaktu telefonicznego do kierownika wypoczynku oraz do ośrodka (w razie niemożności skontaktowania się z kierownikiem),
- udostępnienie organizatorowi i kierownikowi wypoczynku numeru telefonu lub innego kontakt zapewniającego szybką komunikację.
- ustalenie kwestii organizacyjnych dotyczących wypoczynku:
- posiadanie i korzystanie w trakcie wypoczynku przez dziecko z telefonu komórkowego,
- sprawdzenie dodatkowego ubezpieczenia dziecka od nieszczęśliwego wypadku,
- ustalenie z organizatorem zasad odwiedzin dziecka,
- poinformowanie organizatora o chorobach dziecka i ustalenie kwestii przyjmowania przez dziecko leków,
- poinformowanie organizatora o różnych nietypowych zachowaniach dziecka (moczenie nocne, uczulenia żywieniowe itp.).
- zapewnienie bezpiecznego przejazdu:
- dotarcie do informacji, czy firma przewozowa posiada zezwolenie na wykonywanie krajowego przewozu osób oraz tabor zastępczy na wypadek awarii pojazdu,
- skorzystanie z możliwości sprawdzenia, czy pojazd wyznaczony do przewozu ma aktualne badania techniczne (organizator wyjazdu lub opiekunowie dzieci na kilka dni przed planowanym wyjazdem mogą zawiadomić najbliższą jednostkę policji o terminie i czasie wyjazdu autokaru w celu sprawdzenia dokumentów autokaru i kierowcy oraz zbadają stan trzeźwości kierującego; skorzystanie z serwisu https://bezpiecznyautobus.gov.pl)
c) przeprowadzenie rozmowy z dzieckiem:
- podanie numeru telefonu kontaktowego do domu i innych bliskich osób,
- podanie numer bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 0 800 080 222 (całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli, gdzie można skorzystać z pomocy w trudnej sytuacji w warunkach zapewnionej dyskrecji) lub nr 800 12 12 12 - od 2020 r. darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka),
- przekazanie wszystkich informacji ustalonych z organizatorem, np. miejsce wypoczynku, termin, zasady odwiedzin, organizacji wypoczynku, zasady bezpieczeństwa itp.,
- wyjaśnienie konieczności bezwzględnego informowania opiekuna jak i rodziców o wszelkich sytuacjach zagrożenia (np. obce osoby, zgubienie się itp.);
- wyjaśnienie konieczności bezwzględnego stosowania się do zasad obowiązujących podczas wypoczynku, w tym zakazu oddalania się od miejsca pobytu,
- zachęcenie do niezwłocznego poinformowania opiekuna o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych lub niekomfortowych sytuacjach, jakie mogą mieć miejsce podczas wypoczynku.
Życzę Państwu, uczestnikom oraz organizatorom wypoczynku udanych i bezpiecznych ferii zimowych!
Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty
|
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK |
|
Bezpieczny wypoczynek – ferie zimowe 2023
Drodzy Uczniowie
Z okazji zbliżających się ferii zimowych życzę Wam ciekawie spędzonego wypoczynku, abyście wrócili do szkół uśmiechnięci i radośni, pełni zapału do podejmowania nowych wyzwań.
Uczestnicząc w zorganizowanym wypoczynku pamiętajcie:
- w czasie przebywania na zimowisku czy półkolonii rodziców zastępuje wychowawca i do niego zgłaszać należy wszystkie potrzeby, prosić go o radę i pomoc,
- stosujcie się do regulaminów i zasad bezpieczeństwa podanych przez wychowawców, dbajcie o bezpieczeństwo własne i innych osób,
- nie można oddalać się od grupy lub od miejsca przebywania na wypoczynku,
- natychmiast informujcie wychowawcę, kierownika lub rodzica o wszelkich niepokojących sytuacjach (napastowania przez dorosłych, innych uczestników wypoczynku, itp.),
- nie wolno przyjmować jedzenia, napojów ani słodyczy od nieznanych osób,
- kontakt z bezpańskimi czy dzikimi zwierzętami może być niebezpieczny.
Pozostając w miejscu zamieszkania:
- ubierajcie się odpowiednio do temperatury i planowanego czasu pobytu na świeżym powietrzu,
- wybierajcie miejsca wskazane do przejścia przez ulicę, wieczorem pamiętajcie o elementach odblaskowych lub latarce – kierowcy będą Was lepiej widzieć,
- wchodzenie na zamarznięte rzeki, jeziora czy stawy jest bardzo niebezpieczne! Korzystajcie z lodowisk lub specjalnie przygotowanych miejsc do takiej zabawy,
- nie zjeżdżajcie z górki w kierunku pobliskiej ruchliwej drogi - to grozi poważnym wypadkiem!,
- dbajcie o higienę, myjcie często ręce ciepłą wodą i mydłem, zwłaszcza po wyjściu z toalety i przed jedzeniem,
- w razie zagrożenia nie bójcie się zadzwonić pod numer 112,
- o swoich trudnych problemach w szkole lub w domu możecie porozmawiać dzwoniąc pod numery: 0 800 080 222 (całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów) oraz 800 12 12 12 (telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka).
Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty |
INFORMACJA; JADŁOSPIS STYCZEŃ |
|
JADŁOSPIS SZKOLNY OD 16.01.2023r DO 20.01.2023r.
PONIEDZIAŁEK 16.01.2023
ZUPA POMIDOROWA Z MAKARONEM , PIECZYWO
ALERGEN- 1, 3, 7,9
SKŁADNIKI - PORCJA ROSOŁOWA , MAKARON , POR , SELER, PIETRUSZKA NATKA, MARCHEWKA, PIECZYWO , SÓL,PIEPRZ , ZIELE,LISTEK,KONCENTRAT POMIDOROWY
WTOREK – 17.01.2023
KOTLET MIELONY, ZIEMNIAKI, SURÓWKA CATERINGOWA
ALERGENY- 9,3,7,1,
MIĘSO MIELONE , PRZYPRAWY , ZIEMNIAKI, MARCHEW, SELER , PIETRUSZKA , POR , CEBULKA ,BUŁKA TARTA ,JAJA, SURÓWKA CATERINGOWA
ŚRODA 18.01.2023
ZUPA BIAŁY BARSZCZ Z KIEŁBASĄ , PIECZYWO
ALERGENY: 1,9,
SKŁADNIKI – MIĘSO , ZIELE, LISTEK, WŁOSZCZYZNA, MĄKA , ZIEMNIAKI , PRZYPRAWY,SÓL,PIEPRZ,KIEŁBASA,PIECZYWO,ŚMIETANA
CZWARTEK 19.01.2023
SPAGETTI
ALERGENY – 1,3,7,9
SKŁADNIKI : MIĘSO WIEPRZOWE , SÓL, PIEPRZ,MAKARON , SER ŻÓŁTY,KONCENTRAT POMIDOROWY,ZIOŁA
PIĄTEK -20.01.2023
PALUSZKI RYBNE, ZIEMNIAKI , SURÓWKA MARCHEW Z GROSZKIEM
ALERGENY – 1, 3,4 ,7
SKŁADNIKI – PALUSZKI RYBNE, ZIEMNIAKI , MARCHEWKA Z GROSZKIEM ,OLIWA
ŻYCZYMY SMACZNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PRZYPOMINAM, ABY DZIECKO ZOSTAŁO ODPISANE Z OBIADÓW, WCZEŚNIEJ NALEŻY POINFORMOWAĆ DOSTAWCĘ. BRAK TAKIEJ INFORMACJI SPOWODUJE CAŁKOWITE NALICZANIE ZA OBIADY / brak odpisu/
DZIECKO Z OBIADÓW ODPISUJEMY DO GODZINY 7:15 dzwoniąc pod numer telefonu 504050812 lub osobiście /kuchnia od podwórka/
WPŁATY DOKONUJEMY Z GÓRY DO 10 KAŻDEGO MIESIĄCA.
OBIADY MOŻNA OPŁACAĆ GOTÓWKĄ LUB PRZELEWEM NA KONTO : 80102035830000360201549211 ELEKTRON Grzegorz Karpiński
KAŻDĄ ZMIANĘ, ŻE DZIECKA NIE BĘDZIE NA OBIEDZIE LUB CAŁKOWICIE REZYGNUJE NALEŻY ZGŁOSIĆ DO DOSTAWCY. |
PÓŁKOLONIE |
|
|
|